Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéAktivní dovolenáBohinjske jezero - Hostel Pod Voglem

Bohinjske jezero - Hostel Pod Voglem

Bohinjske jezero - Hostel Pod Voglem

Hostel se nachází na jižní straně Bohinjského jezera, mezi vesničkou Ribčev Laz a lanovkou na vrch Vogel. Tento skromně zařízený hostel Vás asi nijak nenadchne úrovní vybavení, ale o to víc Vás jistě potěší příjemná cena, která je v okolí Bohinjského jezera určitě nejpříznivější. Pokoje, které nabízíme mají vlastní sociální zařízení. Bohinjske jezero v bezprostřední blízkosti.

Detailní popis zájezdu


Termín od: 2.7.2022
Doprava:Vlastní
Místo:Bohinjské jezero
Cena od: 1 760 Kč
Kód zájezdu: CZ24
Strava:Snídaně
Typ zájezdu:Relax
Ubytování:Hostel

Nezávazně objednat

Hostel Pod Voglem - Bohinjské jezero

Termíny zájezdu

Výběr zájezdu provedete tak, že si v tabulce níže vyberete variantu a termín a kliknete na cenu.

Hostel Pod Voglem - 1/2 TWC - 2x Nocleh se snídaní

02.07.22 - 21.08.22 2 300 2
22.08.22 - 30.09.22 1 960 2
01.10.22 - 23.12.22 1 760 2
23.12.22 - 02.01.23 2 300 2
min. počet nocí
min. počet nocí

Slevy pro děti na vyžádání u CK.
Pobytová taxa se platí na místě, cca 2,00 EUR/osoba/noc (platí se na místě). Domácí mazlíček 200 Kč/noc. Při pobytu pouze na 1 noc je příplatek 100 Kč/osoba. Komplexní pojištění včetně storna zájezdu A30 za cenu 45 Kč/osoba/den, děti do 14,99 let platí 30 Kč/den. Nově pojištění PANDEMIC A30 za 70 Kč/dospělá osoba/den a děti do 14,99 let platí 50 Kč/dítě/den.

Legenda zkratek
 • Pobytová taxaPT
 • Polopenze (snídaně a večeře)HB
 • Plná penze (snídaně, oběd, večeře)FB
 • All inclusive (snídaně, oběd, večeře a pití viz. konkrétní hotel)ALL
 • NoclehN
 • Nocleh se snídaníNZ
 • HotelHTL
 • ApartmánAPP
 • StudioS
 • BungalovBGW
 • Sprcha, WCTWC
 • Vana, WCKWC
 • DepandanceDEP
 • PavilonDEP
 • Turistický komplexTK
 • Pavilónový komplexPK
 • Balkon nebo terasaB/T
 • Balkon mořeBM
 • Balkon mořská strana (není přímý výhled na moře, výhled je zakryt stromy nebo něčím jiným)BMS
 • Balkon (orientovaný na opačnou stranu než je moře např. do parku, k parkovišti atd.)BP
 • Bez výhledu na mořeP
 • S výhledem na mořeM
 • Jednolůžkový pokoj1/1
 • Dvojlůžkový pokoj1/2
 • Dvojlůžkový pokoj s přistýlkou1/2+1
 • Třílůžkový pokoj1/3
 • Dvojlůžkový pokoj se dvěma přistýlkami1/2+2
 • TelevizeTV
 • Satelitní televizeSAT TV
 • KlimatizaceKL
 • Garáž GAR
 • LedničkaH
 • GrilG
 • TelefonT
 • FénS
 • Mini barF

Poloha: Bohinjské jezero – jižní strana. 2 km od vesničky Ribčev Laz, 3 km od spodní stanice lanovky na vrch Vogel.

Vzdálenost: Ostrava - Bohinj - 715 km, Brno - Bohinj - 550 km, Praha - Bohinj - 597 km.

Služby: nocleh se snídaní.

Popis: pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Bohinjské jezero je největší sladkovodní plochou ve Slovinsku. Od svého známějšího „kolegy“ Bledského jezera se naprosto liší.
Jezero se více než 4 kilometry dlouhé a přes kilometr široké, v nejhlubších místech dosahuje až 45 metrové hloubky. Zdrojem vody pro jezero je řeka Savica, která na jeho severozápadním konci vytváří vodopády. Řeka Sáva Bohinjka ústí na jihovýchodním konci jezera, a jejími krásami se můžete kochat skoro po celou cestu do městečka Bled. Břehy Bohinjského jezera jsou téměř nezastavěny, jelikož turistická výstavba zde byla zakázána. Díky tomu můžeme užívat krásné okolí a zalesněné plochy.

Na nedostatek zábavy si u Bohinjského jezera rozhodně stěžovat nemůžete, co se týká sportovního vyžití je na tom snad ještě lépe než jezero Bledské. V letních měsících se tu můžete věnovat jízdě na kajaku, kanoi či pronajatých lodičkách. Samozřejmostí je také možnost koupání a rybaření.

Jezero a jeho okolí jako takové je dobrým startovním bodem pro různé výlety. Jezero si nejlépe můžete prohlídnout procházkou po jeho břehu. Za nejzajímavější část se považuje jižní břeh, cesta však lemuje silnici, proto daleko klidnější částí je severní strana jezera, která je přístupná pouze pro pěší, popřípadě cyklisty.

Pokud se Vám procházka kolem jezera zdála krátká, může se nechat vyvézt lanovkou pod vrch Vogel odkud můžete vidět celé jezero a pokud budete mít štěstí a obloha bude bez mráčku, naskytne se Vám nádherný výhled na nejvyšší horu Slovinska – Triglav.Cestou dolů k jezeru vedou minimálně dvě cesty, jedna do vesnice Ribčev Laz, a druhá do vesnice Ukanc.

Z vesničky Ribčev laz, vede i jedna z možných tras výšlapu na Triglav.

Sportovní aktivity okolo Bohinjského jezera – kanoe, kajak, kola, kolečkové brusle, jezdecké centrum, paragliding ve dvojici s instruktorem, v zimních měsících lyžování.

Pokud chcete poznat srdce Julských Alp, pak Bohinjské jezero a jeho krásné okolí jsou tím pravým místem.

Dalším místem a tipem na výlet je turistika korytem řeky Mostnice a příjemná procházka k Vodopádu Savica.

Údolí nad jezerem Bohinj je domovem řeky Mostnice. Prohlídková trasa (s poplatkem cca 2,5 Eur/osoba) prochází po obou březích a nabízí nezapomenutelné pohledy na údolí. Procházky jsou možné mezi stěnami kaňonu, kolem ďáblova mostu a zakončeny jsou trojitým vodopádem Mostnica dlouhým 20m, který teče přes vápencovité stěny. Zajímavé je fakt, že v jednom z koryt se nachází most Češenskij a pod ním mezi skalami je přírodní most, který vznikl zvětráváním a erozí. Nejlépe je začít turistickou trasu ve vesničce Stara Fužina. Vesnice je největší osada na severozápadě Slovinska. Nachází se zde muzeum alpského farmářství (otevřeno celý rok, vstupné asi 10 euro), je otevřeno v bývalé továrně na sýry. Ukazuje etnograficky zaměřenou expozici a chov dobytka a výrobu mléčných výrobků, zejména výborných a kvalitních sýrů. Je zde i možnost krásných procházek typickou alpskou vesnicí se starými farmářskými domy. Výhodná je i poloha nedaleko se nachází řeka Mostnica a proslulý ďáblův most, kdy můžete zvolit až několika hodinový okruh k vodopádům Savica, cestou se zastavit na horské chatě "Koča ob Vojach".

Vodopád Savica / slap Savica

 

Z četných přítoků Bohinjského jezera je nejvýznamnější říčka Savica.

Její vody se objevují na denním světle z podzemí doliny Triglavských jezer ve svislé stěně Komarče v podobě vodopádu Savica.

 

Je to nejčastěji navštěvovaný vodopád ve Slovinsku a po jezeře samotném je to druhá největší atrakce Bohinje. Toto okouzlující místo najdeme v Julských Alpách, v Triglavském národním parku a je zvídavým turistům poměrně snadno přístupné. Z vesničky Ribčev laz, kterou najdeme na východním konci jezera, pokračujeme asfaltovou silnicí po jižním břehu jezera směrem na Ukanc, kde je možné vyvézt se lanovkou pod vrch Vogel. My ale pokračujeme dále, lesem podél toku říčky až na konec silnice, kde najdeme horskou chatu Koča při Savici, prostorné parkoviště i dobře značený začátek udržované stezky k vodopádu.

 

Vodopád vyvěrá ve skále poté, co říčka teče podzemní jeskyní a ještě v podzemí se rozdělí na dva prameny. Mohutnější  padá z nadmořské výšky 836 m.n m. a je 78 m vysoký, druhý pramen vyvěrá o něco níže a je vysoký 45 m. Celý vodopád vytváří siluetu písmena A a nejfotogeničtější je na jaře, kdy je v říčce dostatek vody po tání sněhu.

 

Tady začíná svůj krátký tok řeka Savica, která se o něco níže vlévá do Bohinjského jezera a na jeho opačném konci jej opouští už jako Sáva Bohinjka, Ta pak po soutoku s řekou Sáva Dolinka vytváří nejdelší Slovinskou řeku Sávu.

 

Pojďme si ale místo dlouhého povídání toto místo prohlédnout. Cestu jsme si trochu usnadnili autem nebo autobusem, ale poslední třetinu je třeba zdolat vlastními silami upravenou stezkou a po schodech v lese. Setkáte se přitom s Triglavským národním parkem na vlastní smysly, neboť během 20 -30 minutové cesty tam překonáme převýšení přibližně 150-200 metrů a až si vychutnáme pohled, poslech a co bude třeba, vydáme se stejnou cestou zpět na parkoviště.

 

Za vstup na stezku k vodopádu je třeba na začátku zaplatit poplatek na údržbu stezky ve výši 3 EUR.

Největší sladkovodní plocha ve Slovinsku, přesto zde nenajdete mnoho turistů. V jeho téměř neustále klidné hladině se odráží strmé hory lemující jeho břehy. Franc Prešeren popsal jezero ve své epické básni Křest řeky Savice takto:

Bohinjské jezero nehnutě v klidu leží,
svou pravou tvář před zraky lidí střeží,
však v jeho hlubině dravec neusíná,
v litých bojích moc svou připomíná.

Jezero je místy až 45 metrů hluboké, je 4 kilometry dlouhé a kilometr široké. Jezero je napájeno vodou z vodopádů řeky Savica. Jezero se vyznačuje klidnou přírodou s množstvím travnatých a zalesněných ploch. Na rozdíl od Bledského jezera je zde výstavba přísně zakázána. Přesto se na jezeru můžete věnovat jízdě na kánoi či v kajaku, windsurfingu a samozřejmě také koupání a rybaření. V zimních měsících Bohinjské jezero takřka pravidelně zamrzá, a proto si zde milovníci bruslení přijdou skutečně na své.

Více o oblasti Bohinjských jezer.

Lázeňská tradice městečka Bled (6000 obyvatel), ležícího v nadmořské výšce kolem 5000 metrů, pochází z dob rakouského panství (od roku 1803). V roce 1858 vybudoval švýcarský lékař Arnold Rikli, který se zabýval přírodními lékařskými metodami, u Bledského jezera první lázeňský hotel, a položil tak základy zdejších klimatických lázní. Dnes sem přijíždějí četní hosté v létě i v zimě a využívají širokou nabídku sportovního vyžití kolem celého jezera.

Více o městě Bled.

Nezávazná objednávka

Specifikace zájezdu

Nevybrali jste si žádný zájezd. Prosím vyberte si termín zájezdu z nabídky kliknutím na obrázek košíku u ceny zájezdu.

Informativní výpočet ceny

Pokud objednáváte zájezd pro více než 10 osob nebo chcete objednat více dnů než je v nabídce, napište nám prosím tyto informace do poznámky.


Orientační cena zájezdu

Nezávazně objednat

Chcete změnit vybraný termín zájezdu?
Při změně termínu se vymaže nastavení specifikace zájezdu.


Kontaktní údaje

*

*

*

Položky označené * jsou povinné.

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789