Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéAktivní dovolenáLyžování - Kranjska Gora - Hotel Kompas 4*

Lyžování - Kranjska Gora - Hotel Kompas 4*

Lyžování - Kranjska Gora - Hotel Kompas 4*
SKIPASS V CENĚ

Hotel Kompas se dotýká podhůří sjezdovek. Je obklopen prostornou zahradou hotelu a zelenými loukami.

Hotel Kompas je největší hotel v centru Kranjske Gori. Má 156 pohodlných a moderních pokojů. Jsou vybaveny sprchou, bezdrátovým internetem, digitální TV, telefonní linkou, trezorem a fénem.

Vyzkoušejte bohatou kulinářskou nabídku a vychutnejte si wellness s bazénem, saunami, masážním salonem a úplnou péčí a opalujte se na terase bazénu.

Hotel Kompas je bezkonkurenčním organizátorem kongresů a souvisejících akcí.

Detailní popis zájezdu


Termín od: 2.1.2022
Doprava:Vlastní
Místo:Kranjska Gora
Cena od: 9 540 Kč
Kód zájezdu: CZ28
Strava:Polopenze
Typ zájezdu:Lyžování
Ubytování:Hotel

Nezávazně objednat

Hotel Kompas - Kranjska Gora

Termíny zájezdu

Výběr zájezdu provedete tak, že si v tabulce níže vyberete variantu a termín a kliknete na cenu.

Hotel Kompas 4* - 1/2 TWC - 3 x polopenze + Skipas na 3 dny

02.01.22 - 23.01.22 10 700 3
24.01.22 - 19.02.22 9 540 3
20.02.22 - 06.03.22 10 700 3
min. počet nocí
min. počet nocí

Hotel Kompas 4* - 1/2 TWC - 6 x Polopenze + Skipas na 6 dní

02.01.22 - 23.01.22 19 340 6
24.01.22 - 19.02.22 17 100 6
20.02.22 - 06.03.22 19 340 6
min. počet nocí
min. počet nocí

Pobytová taxa a poplatek za přihlášení se platí na místě: dospělí 3 EUR/osoba/den, děti od 7 do 18 let 1,50 EUR/osoba/den. Komplexní pojištění včetně storna zájezdu A30 za cenu 45 Kč/osoba/den, děti do 14,99 let platí 30 Kč/den. Nově pojištění PANDEMIC A30 za 70 Kč/dospělá osoba/den a děti do 14,99 let platí 50 Kč/dítě/den. Pojištění SPORT 90 Kč/os./den. Pojištění SPORT PANDEMIC 140 Kč/dosp.osoba, děti do 14,99 let platí 100 Kč/os./den.
Dítě do 6 let bez nároku na lůžko a skipass je zdarma (příplatek za přistýlku pro dítě do 6 let je 600 Kč/noc). Dítě od 6 do 12 let na přistýlce v pokoji s dvěma dospělými sleva 30%. Dítě do 3 let v pokoji s jednou dospělou osobou je zdarma, ale dospělá osoba platí příplatek za jednolůžkový pokoj. Dítě od 6 do 12 let na základním lůžku s jednou dospělou osobou sleva 20%. Dospělá osoba na přistýlce sleva 10%.

Legenda zkratek
 • Pobytová taxaPT
 • Polopenze (snídaně a večeře)HB
 • Plná penze (snídaně, oběd, večeře)FB
 • All inclusive (snídaně, oběd, večeře a pití viz. konkrétní hotel)ALL
 • NoclehN
 • Nocleh se snídaníNZ
 • HotelHTL
 • ApartmánAPP
 • StudioS
 • BungalovBGW
 • Sprcha, WCTWC
 • Vana, WCKWC
 • DepandanceDEP
 • PavilonDEP
 • Turistický komplexTK
 • Pavilónový komplexPK
 • Balkon nebo terasaB/T
 • Balkon mořeBM
 • Balkon mořská strana (není přímý výhled na moře, výhled je zakryt stromy nebo něčím jiným)BMS
 • Balkon (orientovaný na opačnou stranu než je moře např. do parku, k parkovišti atd.)BP
 • Bez výhledu na mořeP
 • S výhledem na mořeM
 • Jednolůžkový pokoj1/1
 • Dvojlůžkový pokoj1/2
 • Dvojlůžkový pokoj s přistýlkou1/2+1
 • Třílůžkový pokoj1/3
 • Dvojlůžkový pokoj se dvěma přistýlkami1/2+2
 • TelevizeTV
 • Satelitní televizeSAT TV
 • KlimatizaceKL
 • Garáž GAR
 • LedničkaH
 • GrilG
 • TelefonT
 • FénS
 • Mini barF

Hotel Kompas je největší hotel v centru Kranjske Gori. Má 156 pohodlných a moderních pokojů. Jsou vybaveny sprchou, bezdrátovým internetem, digitální TV, telefonní linkou, trezorem a fénem.

Vyzkoušejte bohatou kulinářskou nabídku a vychutnejte si wellness s bazénem, saunami, masážním salonem a úplnou péčí a opalujte se na terase bazénu.

Hotel Kompas je bezkonkurenčním organizátorem kongresů a souvisejících akcí.

 

Nabídka zahrnuje:

* ubytování na 3 nebo 6 nocí ve dvoulůžkovém pokoji

* polopenzi

* 3-denní nebo 6-denní skipass do lyžařského střediska v Kranjske Goře

* 15% sleva na masáže

 

STŘEDISKO A MĚSTEČKO KRANJSKA GORA:

Ve 14. století t

ZELENCI - Smaragdově zelené jezírko

Mokřady jménem Zelenci mají velice zajímavou geologickou historii. Jejich původ sahá až do doby ledové, když byla oblast pokryta silnou vrstvou ledu. Zelenci se nachází v údolí, které se táhne mezi vesnicemi Podkoren a Rateč a jsou obklopeny vrcholky Julských Alp a Karavanských hor. Vzhledem ke svým výjimečným a vzácným geologickým, hydrologickým, ekosystémovým a krajinným vlastnostem Zelenci jsou od roku 1992 chráněny jako přírodní rezervace. Po mokřadech a k jezírku se můžete projít po dřevěných lávkách. Jezírko má celoroční teplotu 6 °C a v zimě nezamrzá.

Ze smaragdového jezírka v rezervaci Zelenci  vyvěrá Sava Dolinka, která se asi po 45 kilometrech se spojuje s řekou Sava Bohinjka a společně tvoří řeku Savy, nejdelší slovinské řekou, která spojuje čtyři země a po dlouhých 940 km vtéká do Dunaje v Bělehradě.

Tohle místo je domovem mnoha vzácných zvířat a rostlin, které lze nalézt pouze zde v celém Slovinsku. Fauna a flóra jsou zde přísně hlídané.

o bývala malá osada pastevců, dnes se jedná však o kosmopolitní alpské středisko. Řeč je o nejznámějším slovinském turistickém středisku Kranjska Gora („slovinský Špindl“). Ta láká své návštěvníky k aktivní rodinné dovolené jak v zimě, tak i v létě, a to jen několik kilometrů od rakouských a italských hranic. Městečko je zasazené v nádherné přírodě na úpatí Julských Alp v údolí kolem ústí říčky Pišnice a Sávy Dolinky, pod vrcholy Razoru (2604 m) a Prisojniku 2547). Městečko je vsazeno do kouzelného údolí v nadmořské výšce 810 metrů. Kranjska Gora přes léto nabízí mnoho sportovních možností, ať už jsou to pěší výlety, cyklistika, nebo i náročnější horské túry. Přes zimu se toto středisko mění v ráj lyžářů, běžkařů a milovníků zimních sportů, procházek a jakýchkoliv dalších aktivit. Nikde ve Slovinsku nenajdete na jednom místě: sjezdovky, běžkařské trasy, malé výletní cíle i v zimních měsících vzdálené jen cca 2 km, apeski, kavárny, restaurace, noční i denní vyžití, bazény, sauny atd.

Procházka samotným městečkem Kranjska Gora je kouzelná, centrum tvoří malá promenáda s původní vesnickou zástavbou. V Kranjské Goře můžete také vyzkoušet letní bobovou dráhu (1500 m), nebo tubing. Nachází se zde i bikepark.

I když leží Kranjska Gora v nadmořské výšce „pouhých“ 810 m pod severním svahem Vitrancu, tak zdejší poměrně studené klima s dostatkem sněhových srážek umožňuje spolehlivé lyžování. Kranjský areál je technicky nejpokročilejší ze slovinských lyžařských center. Lanovky a vleky jsou modernizovány, sjezdovky jsou vždy upravené, takže si přijde na své opravdu široké spektrum lyžařů. Na své si tu přijdou zejména rodiny s dětmi, avšak Kranjska Gora uspokojí i náročnější lyžaře. Každoročně se zde  koná Světový pohár ve sjezdovém lyžování a 6 km vzdálená Planica hostí na mamutím můstku Letalnica soutěže ve skocích na lyžíchZdejší lyžařský areál je technicky nejpokročilejší z celého území Slovinska, lanovky a vleky jsou modernizovány.

TIPY NA VÝLETY:

Z turistických zajímavostí si určitě nenechte ujít pozdně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 16. století. U něho dle legendy stávala stará borovice, která prý dala osadě její původní jméno Borovška ves. Do etnografického muzea si zase můžete zajít připomenout "staré dobré časy", které se nachází v bývalém alpském statku bohatého sedláka, zvaného Liznjekův dům (z 18. Století). V muzeum lze vidět truhlice zdobené lidovými motivy, ikony z 19. století, lněné ubrusy, drožky a sáně

K zajímavým výletům vás zve i okolí střediska Kranjska Gora. Vydat se můžete na kterýkoliv kopec v okolí Kranjske Gory, např. Ciprnik (1746 m), nebo se zajděte podívat k jezeru Jasna. Malebné jezero má rozlohu 2,2 ha a leží u silnice vedoucí na horský průsmyk Vršič, asi 25 min. chůze od centra Kranjske Gory. Na břehu tohoto jezera se můžete vyfotografovat se slavnou sochou „Zlatoroga“ (Zlatorog je mýtická koza se zlatými rohy) nebo se pokochat pohledem na vrcholy Razor (2604 m) a Prisojnik (2547 m). Kolem jezera je množství turistických stezek a odvážní a otužilí jedinci se mohou nechat zlákat ke koupeli v průzračně čisté vodě.

Za vidění také stojí pramen řeky Sávy Dolinky, dostanete se k němu cestou z Kranjske Gory směrem k Planici. Od hotelu půjdete asi 2 km po cyklostezce, poté pěšinkou lesem. Okolní krajina, kde se pramen nachází je přírodní rezervací Zelenci. Nachází se zde soustava jezírek ledovcového původu. V jeho okolí se vyskytuje plno vzácných rostlin a živočichů (např. vachta trojlistá, netopýr vousatý, několik druhů ještěrek a další). Přímo v jezírku můžete pozorovat pstruhy a asi největší zajímavostí jsou malé podvodní vulkány. U pramene je postavena krásná dřevěná vyhlídka.

Pro ty odvážnější je tu horský průsmyk Vršič, který je se svými 1611 m. n. m.nejvyšším silničním sedlem ve východních Julských Alpách. Vysokohorská silnice k sedlu stoupá z Kranjske Gory a klesá do vesnice Trenta v údolí Soča. Pokud se rozhodnete tudy vydat, budete muset zdolat padesát zatáček z ostrým stoupáním. Této cestě se dnes říká Ruská, protože ji za 1. sv. války budovalo kolem deseti tisíc ruských válečných zajatců. V sedle se nachází parkoviště a je křižovatkou turistických stezek. Kousek od Kranjske Gory stojí ruská kaple. Jedná se o krásnou, dřevěnou stavbu, která je zasvěcena sv. Vladimírovi. Kaple byla postavena v roce 1917 ruskými vojáky na památku těm, kteří zemřeli při budování vysokohorské silnice přes průsmyk Vršič.

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO KRANJSKA GORA:

Nejvyšší bod:

1 215 m

Nejnižší bod:

800 m

Vleků celkem:

19

Kotvové vleky:

13

Sedačkové lanovky:

6

Sjezdovek celkem:

20 km

Sjezdovky modré

10 km

Sjezdovky červené

8 km

Sjezdovky černé

2 km

 

BĚŽKAŘSKÝ RÁJ: viz.mapa v příloze, je zde 40 km upravených běžkařských tras, tak neváhejte a vezměte si i běžky s sebou, autobus je uveze J.

 

OBCHODY, RESTAURACE, KAVÁRNY, HOSPŮDKY NALEZNETE JEN pár desítek metrů od hotelu.

KRANJSKÁ GORA A TRIGLAV

Turistika - Kranjská Gora je alpské centrum, proto je turistika nejčastější formou aktivních dovolených.

Možností je dost pro všechny, začátečníky, rekreanty i zkušené turisty. Od nejjednodušších po složité trasy, ve výjimečně přírodním okolí. Jsou vhodné pro děti, skupiny a také návštěvníkům, kteří si bez nadměrné námahy přejí vidět hezké věci. Lze pak přejít na složitější horské túry, které vyžadují zkušenosti, přiměřené vybavení a horského průvodce.

Lehce vybíráte mezi lehčeji dostupnými návštěvami památek jako jsou Zelenci, údolí Tamar, Kot, Vrata, Krma. Vydáte se lehce přes lehčí výstupy na úžasná panoramatická místa horského světa (Slemenova Špica, Mojstrovka) a do skrytých zákoutí vysoko v horách, dostupných jen pro znalce. Jedna z nejlepších panoramatických túr je na Ciprnik.

Julské Alpy - (slovinsky Julijske Alpe), jsou nejvyšším pohořím Slovinska.

Místní scenérie učarovaly i filmařům a můžete je vidět třeba ve filmu Letopisy Narnie nebo Heidi.

Na území Julských Alp se nachází Triglavský národní park. Svou plochou patří mezi největší chráněné území v Alpách. Rozloha parku je 84 805 ha, což jsou 4 % území celého Slovinska.

Alpy jsou oblastí vysokohorských pastvin a ledovcových jezer (Bled, Bohinj a Triglavská jezera), pramení zde řeka Soča. Na zelených kopcích se poklidně pasou ovce, běžně k vidění jsou také kozorozi a kamzíci. Občas se oblastí potuluje medvěd hnědýrys tu dokonce i žije. Ve vzduchu je viditelný orel skalní. Z hadů stojí za zmínku zmije růžkatázmije obecná.

Pohoří je neobyčejně bohaté na rostlinstvo. Ve vysokých polohách roste mnoho velmi odolných rostlin - lomikámennetřesk, několik druhů hořců, julský mák a plesnivec alpský. Některé druhy rostlin nenajdeme nikde jinde, než na území Julských Alp, např. zvonek Zoissův.

Turistika v Julských Alpách je velmi rozvinutá a má bohatou historii. Ve všech horských skupinách je dostatek horských chat a bivaků. Značené cesty vedou na všechny významnější vrcholy včetně té nejvyšší - Triglavu. Mnohé vrcholy jsou zpřístupněny zajištěnými cestami - tzv. via ferratami. Julské Alpy jsou mezi turisty z České republiky oblíbenou a také nejvíce navštěvovanou skupinou celých Alp.

Oblast má mnohé co nabídnout i po stránce kulturní a kulinářské. Četné "brunarice" rozeseté po svazích hor i v údolích lákají k posezení u specialit mnohotvárné slovinské kuchyně, pro niž je typické snoubení chutí Balkánu s Itálií, Alpami i ex-habsburskou střední Evropou.

Národní park Triglav (TNP) se rozkládá na ploše 838 km² podél hranic s Itálií a Rakouskem a zahrnuje čtyři procenta celkové rozlohy Slovinska.  Jedná se o největší chráněnou oblast v zemi a má zvláštní pravidla ochrany přírody, která jsou přísnější než v jiných přírodních parcích ve Slovinsku.

Tato oblast patří mezi nejstarší evropské parky. Poprvé byla prohlášena za chráněnou v roce 1924, kdy byl založen Alpský památkový park. V roce 1961 byl oficiálně přejmenován na Triglavský národní park, ale v té době se jednalo pouze o bezprostřední okolí hory Triglav a Údolí Triglavských jezer. Jeho současná oblast je chráněna od roku 1981. Můžete se také pokochat pohledem například na hory Mangart, Jalovec, Prisojnik nebo Špik.

Park patří k horským krasovým oblastem. Nejméně dvě třetiny jeho území jsou pokryty lesy. Hlavním lákadlem parku je největší ledovcové jezero ve Slovinsku – jezero Bohinj.

Park je také známý pro mnoho dalších jezer, jako například jezero Krn. Zde najdete mnoho vodopádů, mezi nejkrásnější patří vodopády Savica a Peričnik. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je nádherná rokle řeky Radovny zvaná Bled Vintgar.Nejnižší a nejjižnější vstupní bod do Národního parku Triglav (v nadmořské výšce 180 m) jsou malebné a divoké Tolminské soutěsky.

Slap Martuljek - Asi tři kilometry východně od Kranjske Gory leží vesnička Gozd-Martuljek. Právě ta je častým výchozím bodem pro pěší výstupy k vodopádům na stejnojmenném potoce Martuljek. Spodní vodopád (Spodnji Slap) je možné spatřit po nenáročném stoupání lesem podél potoka, kdy je občas třeba přeskočit nějaký ten oblázek. Menší z obou vodopádů je dlouhý asi 30 m a překonává skálu mezi stromy v temné rokli. Následuje další stoupání do kopce, kde je třeba v závěrečné pasáži překonat krátký úsek po zajištěné cestě via ferrata skalnatým komínem, aby si člověk mohl plně vychutnat pohled na celý Horní vodopád (Zgornji Slap). Z malé plošinky je vidět, jak vodopád padá přes holou 100 m vysokou skálu i na okolní krajinu.

Tematické trasy na Vitrancu:

Na sedmi bodech, které jsou umístěny od horského úpatí u spodní stanice lanovky Vitranc 1 do Bedančev domu k horní stanici lanovky Vitranc 1, se seznámíte s historií sjezdovky a historií rozvoje turismu v Kranjske Goře. Žluto – modrými značkami je označená trasa, která se velmi přibližuje, v některých případech také křižuje cyklistickou trasu, proto Vás prosíme o opatrnost a dodržování pravidel bezpečnosti na trase.

Horské trasy na Vitrancu:

Horský hřeben Vitrancu s Ciprnikom skýtá jeden z nejlepších výhledů ve středohoří Julských Alp. Viditelná je většina nejvyšších vrcholů Julských Alp, Karavank, Krške Alpe, Visoke Ture, Karnijske Alpe a Zilske Alpe.

 

Chaty v Triglavském národním parku

Planinski dom (dům) v Tamarju První chata v Tamaru byla založena v roce 1899, v roce 1903 byla zničena sněžným sesuvem. Znovu byla postavena roku 1936 a od té doby byla mnohokrát zrekonstruována. Nachází se ve výšce 1108 m. n. m. na okraji větší louky, která nabízí krásný výhled na vrcholky a skály hor, které obklopují Tamar a Planica. Nedaleko horské chaty se nachází také malá kaple, na které vidíme menší pamětní desky, které připomínají turisty, kteří v těchto horách zemřeli.

Koča (horská chata) v KrniciByla postavena roku 1932, rok nato již byla zpřístupněna. Roku 1987 prošla důkladnou rekonstrukcí. Nachází se ve výšce 1113 m. n. m. Většinu cesty k chatě procházíme lesem, dokonce i samotná chata je z velké části obklopena stromy, ale při přechodu dlouhé pastviny v první polovině stezky se nám skýtá pohled na chatu a vidíme celé údolí ve své kráse.

Mihov dom na Vršiču - Byl postaven po 1.světové válce jako jugoslávská vojenská základna. Roku 1987 byl důkladně zrekonstruován. Nachází se ve výšce 1085 m. n. m. Stojí podél silnice Vršič na půli cesty mezi Kranjskou Gorou a Vršićem a nad Velikou Pišnicou. O něco výš je ruská kaple na památku ruských zajatců, kteří byli během první světové války oběťmi sesuvu půdy. Chalupa byla postavena po první světové válce jako jugoslávská vojenská základna. V roce 1948 byla přeměněna na horskou základnu pojmenovanou po slovinském horolezci Mihi Arihu , který za druhé světové války zemřel.

Bedančev dom – Nachází se ve výšce 1116 m. n. m. Pokud znáte lyžařské středisko, pak víte, že pod vrcholem Vitrance na vás čeká chata Bedanec s lahodným občerstvením. Můžete také vyzkoušet domácí pekárenské výrobky, zatímco čekáte na teplý nebo osvěžující nápoj. Ujišťujeme vás, že výhled na údolí po vašem občerstvení je dechberoucí. K domu se dostanete snadno po pěšky nebo pohodlnou čtyřsedačkovou lanovkou Vitranc.

Mojčin dom – Byl postaven v roce 1958. Nachází se ve výšce 1555 m. n. m., asi 10 metrů západně od bývalého a dnes zaniklého domu Vitranec. Pohled z Mojčin domu je nejkrásnější z vrcholků, které se tyčí nad údolími Mala a Velika Pišnica, a také můžete vidět Jalovec, Karavanke, krasové Alpy, vysoké túry, Ziljské Alpy, Karnské Alpy a část západních Julských Alp. 100 metrů východně od chaty, u paraglidingu, je krásný výhled na východ, odkud je vidět Kranjska Gora a část údolí Horní Sávy.

Jiné: Koča na Gozdu pod Vršičem, Tičarjev dom na Vršiču, Erjavčeva koča na Vršiču, Poštarski dom na Vršiču, Aljažev dom v Vratih, Dom Valentina Staniča, Triglavski dom na Kredarici, Tržaška koča na Doliču, Zasavska koča na Prehodavcih, Planinski dom (horský dům) pri Krnskih jezerih, Koča pri Peričniku v dolini Vrat, Blejska koča na Lipanci, Kovinarska koča v Krmi, Vodnikov dom na Velem polju, Planinska koča na Vojah, Koča pri Triglavskih jezerih (Chata u Triglavských jezer), Koča na Planini pri Jezeru (Chata na Hoře u Jezera), Pogačnikov dom na Kriških podih, Koča pri izviru Soče (Chata u pramene Soči), Zavetišče pod Špičkom.

 

 

 

Muzea - V Triglavském národním parku je mimo přírodní památky a zajímavosti taky řada lidských výtvorů, které stojí za zhlédnutí. Mezi ně patří i následující muzea: Dům Trenta (Dom Trenta), Planšarski muzej (planšar znamená alpský pastevec; salaš) ve Staré Fužině, Oplenova hiša (Oplenův dům) ve Studoru, Pocarjeva domačija (Pocarův rodný dům) v dolině Radovna.

Kostely - Mezi pozoruhodné stavby patří i následující kostely:
Kostel svatého Ducha na Javorci je památník z první světové války. Kostel svatého Janeza Krstnika u Bohinjského jezera. Kostel svatého Pavla ve Staré Fužině. Kostel Panny Marie Lauretánské v Trentě, Na Logu. Kostel svatého Josefa v Trentě.

 

Památníky - Doktor Julius Kugy; památník sochaře Jakoba Savinška. Památník doktoru Juliu Kugyovi v Trentě. Spodní zastávka okružní lanové dráhy na vrcholek Golobar (jmenovaná Tolminka) u silnice kolem Kalu-Koritnica (technická památka).

Botanické zahrady - V oblasti Triglavského národního parku se nacházejí dvě botanické zahrady: malá botanická zahrada B. Haqueta Velo polje a botanická zahrada Alpinum Juliana.

Doporučené horské výlety:

1) Kranjska Gora (810 m) - Planica (930 m, trasa č. 9) - Ciprnik (1747 m, horská trasa) - Mojčin dom na Vitrancu (1555 m, trasa č. 13) - Bedančev dom (1107 m, trasa č. 13, 20) – letní sáňky Besna Pehta nebo lanovka Vitranc 1. 750 m. n. m., 4 h 30 min

2) Kranjska Gora (810 m) - jezero Jasna (827 m, trasa č. 20) - Bedančev dom (1107 m, trasa č. 20) – letní sáňky Besna Pehta nebo lanovka Vitranc 1. 350 m. n. m., 2 h

3) Kranjska Gora (810 m) - jezero Jasna (827 m, trasa č. 20) - Mojčin dom na Vitrancu (1555 m, trasa č. 20a) - Bedančev dom (1107 m, trasa č. 13, 20) – letní sáňky Besna Pehta nebo lanonka Vitranc 1.  750 m. n. m., 3 h

4) Kranjska Gora (810 m) - Bedančev dom (1107 m, slanivka Viranc 1) - Mojčin dom na Vitrancu (1555 m, trasa č. 13, 20) - Bedančev dom (1107 m, trasa č. 13, 20) – letní sáňky Besna Pehta nebo lanovka Vitranc 1. 450 m. n. m., 1 h 45 min

5) Kranjska Gora (810 m) - Bedančev dom (1107 m, lanovka Viranc 1) - Mojčin dom na Vitrancu (1555 m, trasa č. 13, 20) - Ciprnik (1747 m, trasa č. 13) - Mojčin dom na Vitrancu (1555 m, trasa č. 13) - Bedančev dom (1107 m, trasa č. 13, 20) – letní sáňky Besna Pehta nebo lanovka Vitranc 1. 750 m. n. m., 3 h 15

ZELENCI - Smaragdově zelené jezírko

Mokřady jménem Zelenci mají velice zajímavou geologickou historii. Jejich původ sahá až do doby ledové, když byla oblast pokryta silnou vrstvou ledu. Zelenci se nachází v údolí, které se táhne mezi vesnicemi Podkoren a Rateč a jsou obklopeny vrcholky Julských Alp a Karavanských hor. Vzhledem ke svým výjimečným a vzácným geologickým, hydrologickým, ekosystémovým a krajinným vlastnostem Zelenci jsou od roku 1992 chráněny jako přírodní rezervace. Po mokřadech a k jezírku se můžete projít po dřevěných lávkách. Jezírko má celoroční teplotu 6 °C a v zimě nezamrzá.

Ze smaragdového jezírka v rezervaci Zelenci  vyvěrá Sava Dolinka, která se asi po 45 kilometrech se spojuje s řekou Sava Bohinjka a společně tvoří řeku Savy, nejdelší slovinské řekou, která spojuje čtyři země a po dlouhých 940 km vtéká do Dunaje v Bělehradě.

Tohle místo je domovem mnoha vzácných zvířat a rostlin, které lze nalézt pouze zde v celém Slovinsku. Fauna a flóra jsou zde přísně hlídané.

Nezávazná objednávka

Specifikace zájezdu

Nevybrali jste si žádný zájezd. Prosím vyberte si termín zájezdu z nabídky kliknutím na obrázek košíku u ceny zájezdu.

Informativní výpočet ceny

Pokud objednáváte zájezd pro více než 10 osob nebo chcete objednat více dnů než je v nabídce, napište nám prosím tyto informace do poznámky.


Orientační cena zájezdu

Nezávazně objednat

Chcete změnit vybraný termín zájezdu?
Při změně termínu se vymaže nastavení specifikace zájezdu.


Kontaktní údaje

*

*

*

Položky označené * jsou povinné.

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789