Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéAktivní dovolenáTerme Zreče - Vily Terme Zreče 4*

Terme Zreče - Vily Terme Zreče 4*

Terme Zreče - Vily Terme Zreče 4*

V parku u jezera Zreče se nachází 10 apartmánových domků obklopených lesem a upraveným parkem. Vile Terme Zreče 4* byly postaveny v bezprostřední blízkosti hotelu a bazénů, což ocení obzvláště rodiny s dětmi, které mohou do vodního parku (Gozdni vodni park) dojít pěšky. Apartmány nabízejí moderně vybavenou kuchyni s myčkou, stravovat se však můžete i v hotelu. Ve vilách jsou vítáni také Vaši domácí mazlíčci! Detailní popis zájezdu


Termín: 8.12.2031
Doprava:Vlastní
Místo:Zreče
Cena: 5 960 Kč
Kód zájezdu: CZ293
Strava:Polopenze
Typ zájezdu:Relax
Ubytování:Vila

Nezávazně objednat

Vily Terme Zreče 4*

Termíny zájezdu

Termíny zájezdu připravujeme. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Služby: snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet (v hotelu Dobrava 2000).

Vzdálenost: Ostrava - Zreče - 587 km, Brno - Zreče - 342 km, Praha - Zreče - 572 km.

Klimatizace: ne.

Popis: Apartmánový komplex v lesíku. V okolí golfové hřiště, turistické trasy a vinné sklepy, stezka pro pěší a cykloturistiku, dětská herna, jezero pro rybolov.

Cena navíc zahrnuje:

  • ubytování na daný počet nocí
  • polopenzi formou bufetu
  • koupání v termálních bazénech
  • bohatý animační program
  • 20% slevu na vstup do sauny a fitness

Poloha: Středisko Zreče je proslulé svými lázněmi a nabídkou wellness. V lázeňském středisku na Vás čeká několik bazénů, sauny, masáže, koupele, balíčky terapií s různým zaměřením a samozřejmě také „beauty“ centrum. Přírodním léčivým prostředkem lázní je termální voda s léčivými vlastnostmi. Voda obsahuje vápník, hořčík a hydrogenuhličitan sodný.

TERME ZREČE KOMPLEX: větší restaurace, kavárna s hudbou, vnitřní a venkovní bazén, kadeřnický a kosmetický salón, hlídané parkoviště a garáže, dětská herna, konferenční místnosti. Hotel je propojen s léčebným komplexem, bazén, wellness, sauna.

Lázně jsou vhodné pro léčbu:

  • po úrazech a operacích pohybového ústrojí;
  • úrazů a nemocí periferního nervového systému, poruch periferního oběhového systému;
  • degenerativních a zánětlivých revmatických onemocnění
  • respiračních onemocnění, alergií a podráždění očí, kůže;
  • krevních chorob.

Terme Zreče nabízejí 1 600 m2 vodní plochy, kde je možnost užít si relaxaci v masážních bazénech nebo speciální koupele. Vnitřní bazény nabízejí dostatek prostoru pro aktivní plavání, znovuzískání síly a posílení celého těla. Děti mohou mezitím strávit příjemné hodiny v dětském bazénu.

V létě nabízejí zážitek v Lesním Vodním parku. Park nabízí relaxaci v čisté pramenité vodě, zábavu v řece s pomalým proudem nebo rychlé skluzavky a tobogány. V zimě vám nemůže ujít koupel v bazénech, které jsou obklopeny zasněženou krajinou.

Bazény jsou naplněny vodou, která se pohybuje kolem 27-36 °C.

Wellness

Saunový svět

600 m2 tureckých, finských a infračervených saun, vyhřívané keramické lehátka, ochlazovací bazének a sluneční terasa. To vše doplněno o různé programy jako peeling s místními bylinkami, solí nebo cukrem.

Masáže

Masáže doprovázené relaxační hudbou a opojnou vůní éterických olejů zapříčiní relaxaci a rozjasnění dne.

Ve wellness centru si můžete vychutnat manuální masáže, aromaterapie a ayurvédské masáže, Garshan masáž s krystaly soli a bahna, Udvartana (sportovní svalové masáže), Shiatsu masáž, masáž s medem nebo čokoládou, thajské masáže s teplými oleji, masáže nohou a hlavy, antistresové masáže zad nebo třeba thajské masáže pro budoucí matky a mnoho dalších.

Koupele

Bublinkové, bylinkové, mléčné koupele. Bylinné koupele pro dva se šampaňským.

Centrum krásy

Součástí areálu je také centrum krásy, které nabízí kosmetickou péči obličeje a dekoltu, hloubkové masáže obličeje s aromatickými oleji. Dále solárium nebo třeba kadeřnické služby.

 

Zámek Trebnik - zelená galerie

Odkaz je z roku 1362. Před 395 lety Henry Auer dostal od rodičů své manželky Neži von Freudenberg ze Zreče za věno tento zámek. Od roku 1412 byl jeho následníkem Ahac Trebniški. Z novějšího katastru nemovitosti není znát, zda původní Trebniškův zámek stál na stejném místě jako pozdější sídlo. Zámek by pravděpodobně postaven mezi léty 1630 a 1636. Všechny fasády jsou přestavěné nebo znovu postavené z novější doby. Střechy jsou strmé, z jedné strany je střecha zvýrazněná barokními mansardovými okenicemi. Centrální křídlo je v přízemí klenuté. Ze vstupní haly, která je nově obložená dřevem se můžeme vydat po schodišti (můžeme povšimnout mramorového umyvadla ze 17. stol.) do prvního patra. V prvním patře můžeme vidět dva pokoje. V jednom z pokojů je bohatě štukovaný strop a ve druhém kazetový strop. V zámku jsou také k vidění dva krby z mramoru a reprezentační dveře. Jádro dnešního sídla je centrálním traktem, který se datuje do 17. stol.

Hrad Fraudenberg ve Zreči

Hrad byl postaven na strmém horském hřebeni Brinjeva ve výšce 588 m.n.m., severozápadně od poutního kostela Panny Marie na farmě Pogrešek. Někdejší zrečský župnik Matija Karba dospěl k závěru, že je hrad z 15. stol. Bohužel ve 20. stol. se z něho stala ruina.

Hrad byl postavený na přelomu 12. a 13. stol. V roce 1206 se v darovací listině od Otakara z Konjic poprvé objevuje název Zreče, podle kterého dal Ruprt ze Zreče toto krasové území přestavět na zámek. Nyní nelze přesně určit, jak velký měl zámek být.  Ruiny představuji třetinu toho jak mohla vypadat původní stavba. Hrad dostal jméno podle místa, kde se vyskytuje a podle staroněmeckého slova freude, což znamená štěstí - Šťastný kopec. Podle  listiny  roce 1309 byl posledním  rytířem, který obýval tento zámek, freudenbergský rytíř Bertold. Poté hrad spravovali krští vazalové (krški fevdniki), hrabata z Duino a další. V roce 1446 se hrad stává majetkem zemského hejtmana, císaře Fridricha III. Rod Freydenbergů zde byl od roku 1497. Za zmínku rovněž stojí doklad z roku 1375, kdy kastelán Herman a městský koní Henry sepsali pečetní listinu s pečetí, která je podobná pečeti na listině kastelána George, který žil v letech 1377-1381. Na základě motivu této pečeti, která má tvar dvou listů složených do srdce, vytvořil historik Dr, Otorepec Bozo současný erb obce Zreče.

Chlebová cesta

Chlebovou cestu lehko poznáte díky drobkům. Pokud máte hodinu nebo dvě čas, jistě stojí za procházku. Cesta začíná v Terma Zreče a pokračuje do výletního místa Ančka, které je známo především díky výborné domácí kuchyni. Druhá část této cesty Vás zavede k jezerům, která byla vytvořena proto, aby se stalo důležitou vodní zásobárnou. Okolí jezera je velmi příjemným místem pro odpočinek v kterémkoliv ročním období

Zrečské jezero

Zrečské jezero bylo vytvořeno v roce 2000 v údolí Kopřivnice za účelem zvýšení atraktiviti pro turisty, kteří navštíví tento kraj. V jezeru je celkem 65 000 kubíků vody. Maximální hloubka dosahuje osmi metrů. Dno jezera je utěsněno hlínou. Stěny nejsou obložené kameny, protože by časem zarostly řasou. Teplota vody v jezeře v zimě klesá na 4 stupně Celsia. V létě se teplota naopak vyšplhá na 23 stupňů Celsia. Kvůli odpařování vody je omezeno pěstování některých rostlin, zejména rákosí.

Staré městské centrum Slovinských Konjic

Tímto starým městským centrem procházela stará římská cesta. Procházka starým městským centrem a starým náměstím se zastávkou v městské galerii Riemer a v kostelu sv. Jiřího nabízí mnoho krásných zážitků. Za zmínku také stojí Trebnické panské sídlo, kde vítá hosty opravdové služebnictvo.

HORSKÉ STŘEDISKO ROGLA -17 km od Zreče

Kostel Ježíše Krista Rogla

S nadmořskou výškou 1517 metrů patří Rogla k nejvyšším vrcholům Pohorje. Dominantou je kostel, který byl vysvěcen a uveden do provozu v roce 2010. Kostel navrhl architekt Vero Klepej Turnšek. V kostele se nachází 3 zvony na počest sv. Petra, sv. Roku a sv. Barboře.

Kostel také zdobí překrásné varhany, které zhotovil mistr Tonet Škrabl. Nepřehlédnutelným je určitě oltář zhotovený uměleckým kovářem Milanem Očkem. Celý prostor dokresluje mozajka otce Marka Rupnika.

Bucijův mlýn

Jižní části obce Dubrava se nachází mlýn z roku 1914. Díky příznivému vodnímu toku byly postaveny mlýny, pily, kovárny a vodní kola. Mlýn se používal pro mletí obilí, které si lidé pěstovali sami a mletí kukuřice, kterou museli kupovat. Nejčastěji se také mlelo žito, pohanka, oves a ječmen. Obilí se v mlýně dávalo do pytlů z ovčí kůže, které měli hmotnost většinou 25 kg. Zpravidla se mlelo během celého léta.

Kostel svatého Martina

Kostel svatého Martina je druhou nejstarší dochovanou sakrální památkou v oblasti. Nachází se v nadmořské výšce 578 m. S největší pravděpodobností byl základní kámen položen ve 14. století. Nejstarší částí kostela je východní část lodi s pozdně gotickým vchodem. V letech 1686 byl kostel pravděpodobně rozšířen o zvonici a presbytář.

Později v roce 1739 došlo k rozšíření lodi a tím se zvýšilo i klenutí. Kostel svatého Martina je pátá nejstarší kulturní památka ve Slovinsku, která je vázána na dědictví svatého Martina.

Brinjevská hora

Brinjevská hora je populární výletní místo 623 m n. m. Hora se pyšní svou extrémně bohatou historií. První známky osídlení byly zaznamenány kolem 2000 př. n. l. Brinjevská hora byla osídlena během celé doby bronzové a doby železné. Později dokonce Keltové a Římané přišli, aby osídlili zemi. Proces osidlování byl konečně ukončen Slovanským národem. Dnes cestovatelé mohou navštívit kostel Matky Boží a kostel sv. Anežky. Navíc několik korků dál nad vinicemi stojí kostel sv. Martina.

Etnologické muzeum u kostelu sv. Barbory

Dům s černou kuchyní lze nalézt blízko kostelu sv. Barbory. Dům byl postaven v 16. století. Je velice prostý, což bylo charakteristické pro domy této doby. Dnes jsou v domě představovaný zvyky staré farmy.

Klášter v Žiče

Cesta skrz vesnici Žiče a pak přes údolí sv. Jana nás zavede ke klášteru v Žiče. V tomto odlehlém údolí tehdejší vlastník pozemku Otokar III se rozhodl založit domov pro mnichy z velkého klášteru ve Francii, to bylo v roce 1155. Klášter se stavěl původně dřevěný a pak byl přestavěn na cihlový, práce byly dokončeny v roce 1160, kdy přišli mnichové z Francie. V roce 1782 Joseph II zakázal používání klášteru, po roce 1827 budova začala chátrat. Ale posledních pár let se do kláštera vrací život.

Herman Potočnik Noordung

Lidé jsou vždy hrdí, pokud někdo slavný žil v jejich městě. Lidé města Vitanje jsou zvláště hrdí na Hermana Potočnika, který se nedávno stal více známým v oblasti raketového inženýrství. V roce 1928 byla vydána kniha „Problém vesmírného cestování“ pod pseudonymem Noordnung. Kniha je přelomovým okamžikem ve světovém vesmírném raketovém inženýrství.

Kniha nabízí mnoho vysvětlení, které umožňují trvalejší pobyt lidí ve vesmíru. V panství v tomto městě je zachován památeční pokoj, který je odkázán právě Hermanu Potočnikovi. Pokoj je vybaven moderním projekčním zařízením, který promítá současné nápady a řešení pro osídlení vesmíru.

 

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789