Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéTermální lázněLázně Radenci - Hotelový komplex Radin 4*

Lázně Radenci - Hotelový komplex Radin 4*

Lázně Radenci - Hotelový komplex Radin 4*

TERME RADENCI jsou lázeňsko-turistickým centrem s dlouholetou tradicí a čtyřmi přírodními faktory: minerální vodou, termální vodou, léčivým bahnem a bioklimatem. Leží na severovýchodě Slovinska, v regionu termálních a minerálních pramenů a vinné révy. Městečko se nachází zhruba 30 km od rakouských hranic.
Nejstarší zmínka o městečku Radenci pochází již z roku 1436 – Radein. Jako termální lázně se Radenci proslavily v roce 1833, kdy student medicíny Karl Henn odhalil termální prameny širší veřejnosti. Roku 1869 pak již Dr. Henn naplnil první láhev minerální vodou „Radenska“, která byla později dodávána až na císařský dvůr ve Vídni a papežský dvůr v Římě.
Roku 1882 lázně Radenci přivítaly své první hosty, kteří tady našli přirozeně sycenou minerální vodu, termální prameny a příjemné bioklima. Dnes jsou tyto tři faktory doplněny o anorganickou peloidu „fango“. Tyto lázně jsou známé svou minerální vodou Radenska, která se prodává i po celém Slovinsku. V názvu mají lázně tři srdce.
Detailní popis zájezdu


Termín: 22.4.2034
Doprava:Vlastní
Místo:Radenci
Cena: 4 180 Kč
Kód zájezdu: CZ321
Strava:Polopenze
Typ zájezdu:Relax
Ubytování:Hotel

Nezávazně objednat

Hotel Radin 4*

Termíny zájezdu

Termíny zájezdu připravujeme. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Vzdálenost: Ostrava - Radenci - 509 km, Brno - Randenci - 346 km, Praha - Radenci - 543 km

Služby: snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet.

Klimatizace: nová část hotelového komplexu Radin B je klimatizovaná.

Popis: restaurace, Stil bar, kavárna Swing (hudba k tanci 3x týdně), vnitřní plavecký bazén, vnitřní a venkovní termální bazén, bazén se studenou vodou, dětský bazén, sauny, solárium. Tři nové wellness salóny (salón Ajurvéda, salón Beauty a salón Ston&Concerto).

Poznámka: Pro oba hotely platí následující: všechny pokoje mají kabelovou TV, sejf, minibar, fén, župan a papuče.

Radin A: větší pokoje, dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje, většina jednolůžkových pokojů má francouzskou postel (šířka 160 cm). Všechny pokoje mají balkon, pokoje orientované na západ jsou klimatizované. Část pokojů má v koupelně vanu, část sprchový kout. Všechny dvoulůžkové pokoje a pokoje s francouzskou postelí mají na WC bidet. Pokoje jsou bez internetu.

Radin B: dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje, všechny jednolůžkové pokoje jsou vybaveny francouzskou postelí o šířce 140 cm. Všechny pokoje jsou klimatizované a mají francouzský balkon. V koupelnách je sprchový kout. Připojení k internetu je možné přes kabel.

Bezdrátový internet je k dispozici zdarma po celé délce hotelové haly.

Zelené okolí uprostřed lázeňského parku je ochrannou známkou Hotelu Radin, který díky jeho vybavení vyhledávají ti nejnáročnější klienti. Hosté mohou být ubytováni v jednolůžkových pokojích, z nichž většina má francouzskou postel, a v dvoulůžkových pokojích, kde je většinou možné dodat přistýlku. Pokoje mají buď klasický, nebo francouzský balkón.

Do světa léčivých pramenů se můžete ponořit v termálním komplexu o rozloze 1460 m2, síly nabrat v Centru zdraví a síly Corrium, o krásu se postarají v Beauty salonu, o zdraví na principech východní medicíny v salonu Ayurveda. Blahodárný účinek radenské minerální vody pocítíte v různých minerálních koupelích, inhalacích a pitných kúrách, tělo si také můžete pročistit v luxusním světě saun.

V hotelové restauraci Vám připraví jídla z domácí i mezinárodní kuchyně, dietní i vegetariánská jídla, zvláštností jsou pak jídla připravená podle ayurvédských receptů. Po návštěvě stánků, krámků, butiků a kadeřnického salonu se můžete zastavit v picím salonku, kde Vám nalijí léčivou minerální vodu přímo z pramene.

Cena zahrnuje:

 • neomezené koupání v termálních bazénech Zdravilišče Radenci
 • 1 x denně vstup do saunového světa (vstup do 15:30 hod., mimo den odjezdu)
 • župan (ne v den odjezdu)
 • WiFi na recepci + pevné PC s internetem
 • pití radenské minerálky
 • ranní gymnastiku
 • aqua aerobik
 • hotelový animační program
 • v den odjezdu možnost celodenního koupání

Pobyty jsou možné na libovolný počet nocí. Minimální počet nocí jsou 2.

Lázeňství v Radencích se může pochlubit 130-letou tradicí. Lázně vznikly na základě jedinečného minerálního pramene, jehož léčivé účinky byly známy již v 19. století. V průběhu desetiletí se staly významným a respektovaným centrem pro rehabilitaci pacientů s kardiovaskulárním onemocněním a stále více se rozvíjí i diagnostika.

Již v roce 1882 se začaly projevovat přírodní léčivé účinky slatiny a hydrogenuhličitanové termo-minerální vody, anorganického bahna a výjimečného bioklimatu s průměrně 253 slunečnými dny v roce. Lázně v  Radenci jsou jedny z mála lázní v Evropě se čtyřmi přírodními léčivými faktory.

V dnešní době svým hostům nabízíme moderní zdravotní a preventivní programy, které mají základ v dlouholeté tradici a účinně léčí kardiovaskulární onemocnění, onemocnění ledvin, močových cest, poruchy pohybového ústrojí a metabolické poruchy.

HOTEL RADIN je propojen s bazény a termály, ale také s léčebnou fyzioterapeutickou částí lázní.

CENTRUM ZDRAVÍ „CORRIUM“ – Rehabilitační a wellness služby, kosmetický a kadeřnický salon, posilovna, gastroenterologická a neurologická ambulance.

TERME RADENCI: komplex 10 bazénů, které zaujímají 1 460 m2 vodní plochy – vnitřní a venkovní bazény s termální vodou (teplota 33°C - 37°C), vnitřní plavecký bazén (28°C - 29°C), dětský bazén (28°C - 34°C), 6 druhů saun a tenisové centrum.

Indikace:

CO2 minerální koupele

Kardiovaskulární onemocnění: arteriální hypertenze, stabilní angina pectoris, stav po infarktu myokardu, rekonvalescence po operaci kardiovaskulárního systému, periferní, arteriální a venózní cirkulace.

Pití minerální vody

Nemoci ledvin a onemocnění močových cest, metabolické nemoci.

Koupele v termo-minerální vodě a bahenní zábaly

Degenerativní onemocnění kloubů a stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu.

Funkční diagnostika

Za účelem prevence a včasné diagnostiky onemocnění je léčebné centrum kvalifikováno a vybaveno pro neinvazivní diagnostiku onemocnění srdce a oběhového systému. Provádíme echokardiografii, ultrazvukové vyšetření periferních cév, testování pod zátěží, spirometrii a laboratorní testy.

Naše přírodní dary:

Minerální voda bohatá na přírodní CO2, termo-minerální voda, sladkovodní bahno a příjemné klima.

Minerální voda

Minerální voda Radenska obsahuje mnoho sodíku, vápníku a hydrogenuhličitanů. Spadá mezi vody nejbohatší na CO2 v Evropě. Minerální voda Radenska stabilizuje krevní tlak, prospívá trávení, neutralizuje přebytečné žaludeční šťávy, snižuje obsah kyseliny močové, zvyšuje vylučování moči, vyrovnává nerovnováhu minerálů v krvi a celkově zvyšuje obranyschopnost organizmu.

Radenská minerální koupel

Léčivé vlastnosti teplých koupelí znali již staří Římané a Řekové. Fyziologické a léčivé účinky se zejména při koupeli ve vodě, která obsahuje soli a oxid uhličitý (CO2), výrazně zvýší. Léčivý účinek je důsledkem mechanické, tepelné a chemické činnosti. V Radenci jsou připravovány koupele obohacené o oxid uhličitý již od roku 1882. Teplota minerální lázně je 30 až 33° C. Lázeň trvá 5 až 20 minut.  Voda z pramene V-M je minerální voda s celkovým množstvím rozpuštěných pevných složek 8428 mg / l.

Minerální CO2 koupele jsou blahodárné při mírné arteriální hypertenzi, onemocnění koronárních cév, periferním arteriálním průtoku krve, kapilárním onemocnění, při cukrovce, poruchách krevního oběhu, při vředech a při vegetativních poruchách.

Radenská minerální koupel a její blahodárné účinky

 • zvyšuje průtok kožních kapilár
 • snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci
 • zvyšuje diurézu
 • podporuje hojení ran a vředů
 • snižuje citlivost na studené
 • působí protizánětlivě

Kontraindikace

 • febrilní stavy a akutní zánětlivá onemocnění
 • zjevné srdeční selhání
 • nekontrolované maligní onemocnění a metabolická onemocnění

 

 

 

Saunový svět v hotelovém komplexu v Radencích

Saunový svět v tomto areálu uspokojí i tu nejnáročnější saunovou klientelu. V areálu se nacházejí klasické finské i turecké sauny, infrasauna a samozřejmě i ochlazovací bazének a teplá vířivka. Kromě saun vnitřních, je zde i venkovní sauna. Novinkou tohoto areálu jsou saunové rituály s různými vůněmi a namázkami a peelingy, které se provozují v časovém prostoru od 16.00 hod. do zavírací doby ve 22.00 hod. a připlácejí se 5€ /osoba. Hosté hotelu mají 1 vstup denně do světa saun zdarma mimo výše zmíněnou dobu. V saunách jsou k dispozici hostům chlazené a teplé nápoje i ovoce.

Program saunového světa

Pondělí

16:00 Ovoce

17:00 Ledové srdce (bylinková sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Peeling léčebné jojoby (parní sauna)

20:00 Ovoce

 

Úterý

16:00 Ovoce

17:00 Medové rozmazlování (bylinková sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Přírodní peeling z kakaa (parní sauna)

20:00 Ovoce

 

Středa

16:00 Ovoce

17:00 Peeling orientálního srdce (parní suna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Léčebný jogurt (bylinková sauna)

20:00 Ovoce

 

Čtvrtek

16:00 Ovoce

17:00 Peeling léčebné jojoby (parní sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Ledové srdce (bylinková sauna)

20:00 Ovoce

 

Pátek

16:00 Ovoce

17:00 Ledové srdce (bylinková sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Peeling Mentolové srdce (parní sauna)

20:00 Ovoce

21:00 Medové rozmazlování (bylinková sauna)

 

Sobota

16:00 Ovoce

17:00 Léčebný jogurt (bylinková sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Peeling orientální srdce (parní sauna)

20:00 Ovoce

21:00 Zamrzlé Tři srdce – zmrzlá radenská minerálka (bylinková sauna)

 

Neděle

16:00 Ovoce

17:00 Medové rozmazlování (bylinková sauna)

18:00 Radenská minerální voda

19:00 Peeling léčebné jojoby (parní sauna)

20:00 Ovoce

1. Vinný sklípek a Dom penine v Gornji Radgoni

Pokud pojedete do oblasti Prekmurje nebo přesněji do termálních lázní Radenci, Banovci, Moravske Toplice a Lendava, neváhejte a určitě si udělejte zastávku v GORNJI RADGONI. Největším lákadlem pro milovníky dobrého vína a sektu bude DOM PENINE, který se nachází na ulici Jurkovičeva ulica 5. Pokud budete přijíždět z Rakouska z městečka Bad Radkersburg, přejedete přes most přes řeku Muru (hraniční přejezd, dnes se tu již kontroly neprovádějí), a asi 50 metrů za mostem odbočte hned vpravo u kavárniček, kde necháte zdarma na parkovišti auto. Poté se pěšky vydáte po schodech na ulici Juričova, kde najdete DOM PENINE. Můžete si zakoupit prohlídku s průvodcem a degustací nebo si uděláte degustaci vlastní. V obchůdku si můžete zakoupit vzorek vámi zvoleného vína či sektu od 1 Eur/1 dcl a více, pohodlně se posadíte a budete na barových stylových stoličkách či židličkách, které vypadají jako zvětšenina uzávěru sektu vychutnávat to nejlepší ze SLOVINSKA. V obchůdku, který je prakticky takovou podnikovou prodejnou, si můžete zakoupit víno a sekt za bezkonkurenční ceny. Nejznámější slovinské šumivé víno je vyráběno právě zde a nazývá se ZLATA RADGONSKA PENINA a SREBRNA RADGONSKA PENINA. Dále pak víno Traminac, Tigrovo víno, Radgonska radina, Sivi pinot, Sauvignon, Janževec a další. Dokonce i řidiči si mohou dopřát skleničku, neboť ve Slovinsku je dovoleno 0,05% alkoholu v krvi.


Více na www.radgonske-gorice.si, kde najdete aktuální otevírací dobu v týdnu, o víkendech a svátcích.

 

2. Historické město Maribor

60 km vzdálené, 2. největší ve Slovinsku. Krásné městečko s překrásným historickým jádrem, které se rozkládá kolem řeky Drávy. Centrum je tvořeno dvěma náměstími – Hlavní náměstí (Hlavní trg) a Slomškovo náměstí (Slomškov trg). A je to právě prvně jmenované náměstí, jehož dominantou je kostel sv. Aloise a radnice Rotovž  a přímo uprostřed i morový sloup Panny Marie jako vzpomínka na tragickou událost. Celé náměstí lemují měšťanské domy. Ideální na procházku je zrekonstruovaná promenáda v bývalé přístavní čtvrti Lent. Na sebe namačkané domky na jedné straně a hukot řeky na druhé dodávají místu úžasnou atmosféru. Promenáda je také lemována velkým množstvím kavárniček, galerií, restaurací a obchůdků se suvenýry. Nejen díky své historii je Maribor známý. Na své si rozhodně přijdou i milovníci vína – už 400 let pěstují na vinici Slovenske Gorice víno. Můžete navštívit rozsáhlé sklepy. Typickými víny jsou především ta bílá – jako Ryzlink vlašský, Chardonnay, Muškát či Sauvignon. Velkou atrakcí je nejstarší réva, která stále rodí a proto je zapsána i do Guinessovy knihy rekordů. Největším vinným sklípkem je Vinag, více než 200 let starý sklípek, ze kterého se dostanete z Náměstí Svobody. Na druhé straně náměstí se nachází městský hrad z 15.století, v jehož prostorách můžete navštívit vlastivědné muzeum se spoustou kuriozit spojených s historií města. Maribor je pyšný na svůj městský park, který taktéž leží přímo v centru. Nedaleko od něj se nachází velké akvárium s různými druhy ryb či terária s velkými hady a ještěry.

3. Čokoládovna Zotter, Riegersburg, Rakousko

Cestou do lázní, nedaleko rakousko slovinských hranic si můžete udělat pauzu v Riegersburgu a zavítat do vyhlášené čokoládovny Zotter. Čokoládovna patří mezi 6 nejlepších výroben čokolády na světě. Produkuje více než 300 různých výrobků z čokolády. Můžete navštivit místní manufakturu a seznámit se se zpracováním a výrobou čokoládových pamlsků. Součástí areálu je i biofarma, restaurace, pekárna a samozřejmě obchod s čokoládou. Během prohlídky ochutnáte několik desítek příchutí čokolády. Tyto Fair Trade čokolády se vyrábí ručně vrstvením jednotlivých vrstev hořké, mléčné, bílé nebo ovocné čokolády a různých náplní. Některé druhy čokolády jsou složeny až z 6 různých vrstev. Ruční výroba čokolád Zotter se obejde bez jakýchkoli forem. Přebytek polevy se odstraňuje pomocí proudu studeného vzduchu. Tak vzniká typická zvlněná plocha všech ručně vyráběných čokolád Zotter. Při návštěvě čokoládovny v Riegersburgu dostane každý návštěvník lžičku a po celou dobu prohlídky může vyzkoušet různé druhy čokolád. Při návštěvě čokoládovny můžou klienti navštívit i hřbitov nápadů, jedlou zoo a čokoládové divadlo. Ve hřbitově nápadů je místo kde odpočívají čokolády, jejichž výroba již byla ukončena. Celá prohlídka trvá přibližně 1-2 hodiny. Návštěvníci také mohou očekávat:

Smelling and Curiosity Cabinet - "Hádej příchuť" hra a odhalení ingrediencí.
Labooko Cracking - Vysoce procentní kakaové směsi a barevné ovocné čokolády.

Lollytop-Stairway to Heaven - Čokoládová lízátka pro děti a mládež.

Nougsus-Paternoster - Výjimečné nugátové varianty.

Mi-Xing-Bar – Vyrobte si vlastní vytouženou čokoládu

Edible Zoo – Potěšení a Odpočinek v rekreační zóně Čokoládového obchůdku

a další zajímavé ochutnávací stezky.

K prohlídce je možný i audio průvodce v českém jazyce.

4. Vyhlídková věž Vinarium Lendava, Slovinsko

Skvělým výletem pro Vás z termálních lázní Lendava (a nejen z nich, možná tudy budete jen projíždět do termálů nebo k moři), bude příjemná procházka vinicemi do Lendavských goric na nejvyšší bod vinic a to na rozhlednu VINARIUM. VINARIUM dostalo svůj název podle okolních vinic, vinařů a vína, nachází se ve výšce 302 m.n.m., říká se mu také VINARIUM LENDAVA, PANONSKÝ MAJÁK nebo POMURSKÁ EIFFELOVA VĚŽ. Rozhledna byla otevřena teprve 2.9.2015, projektoval ji architect Oskar Virag a Iztok Rajšter firmy Vires. Rozhledna je nejvyšší rozhlednou ve Slovinsku, měří 53,5 metrů, má přízemí a devět pater. Úplně nahoru se můžete dostat pokud zdoláte 240 schodů nebo vyjedete výtahem, tam na Vás čeká úchvatný výhled do 4 zemí a to Slovinska, Maďarska, Chorvatska a Rakouska. V přízemí se nachází pokladna, prodejna suvenýrů a kavárnička s vnitřním a venkovním posezením. Výstavba stála 1,8 milionu euro. Před rozhlednou jsou dřevěné stánky se skvělým vínem a dobrotami místních vinařů.

Jak se zde dostat pěšky? Od hotelu Lipa se vydáte směrem doprava k vinicím (supermarket Spar budete mít po levé straně), na semaforu pokračujete pořád dále rovně, nikam neodbočujete, po pár metrech narazíte na podrobnou mapu, kde se lépe zorientujete, po několika stech metrech narazíte po pravé straně na hrnčířskou dílnu (lončarstvo), vy však pokračujete stale dale. Od hotelu k rozhledně to máte přesně  2 kilometry. Autem zde můžete take dojet a to z centra Lendavy nebo z jiných vesniček.

Více informací získáte na webových stránkách: www.vinarium-lendava.si

Rádi bychom Vám doporučili krátký výlet z termálních lázní Radenci, a nejen z nich, na vinice Kapelski vrh, které jsou vzdálené jen 3 km. Na vinice k Belakovým a k jejich vinnému sklípku se dostanete, pokud na kruhovém objezdu v Radencích u termálních lázní odbočíte dle ukazatelů „Vinotoč Belak“ pod viadukt a pojedete pořád dále asi 2 km po hlavní. Téměř na vrcholu Kapelski vrch odbočíte zase dle ukazatelů vpravo, poté pojedete uličkou po asfaltové silnici mezi vinicemi, až se dostanete před dům vinařství Belak. Otevřeno je od 1.3. do 30.11. a to vždy od 14:00 do 22:00 hod. a to od čtvrtka do neděle. Mimo tuto dobu je možné se kdykoliv telefonicky domluvit. Jakmile vstoupíte do vinařství, můžete obdivovat více než 400 let starý lis v obrovské místnosti. Samotný sklep z roku 1611 se nachází 6 metrů pod zemí a je nejstarší a největší na Kapelském vrchu vůbec. Zde se můžete podívat, pokud požádáte majitele nebo pokud přijedete na degustaci se skupinou. Ve vinařství můžete pohodlně posedět v místnosti s kachlovými kamny, kde si vyberete úžasná vína, které zde můžete v klidu vychutnávat. K vínu doporučujeme si dát místní sladkou specialitu „prleškou gibanicu“ a talířek s několika druhy salámů, klobás, domácím chlebem a úžasnou škvarkovou pomazánku se slaninou, tak neváhejte a hurá na vínko!

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717