Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéTermální lázněTerme Zreče - Hotel Atrij 4* - Superior

Terme Zreče - Hotel Atrij 4* - Superior

Terme Zreče - Hotel Atrij 4* - Superior

Hotel Atrij 4* superior inspiruje příběh o jablku – ovoci, které udržuje mladost a představuje přírodní zdroj zdraví a energie. Příběh je možné vysledovat ve vybavení hotelu, v sadech, jimiž je obklopen, a v hotelové kuchyni, která nadchne všechny milovníky kulinářství. V hotelu se nachází rovněž relaxační centrum Idila a unikátně zařízený saunový svět "Savna vas". Nenechte si ujít příležitost k odpočinku na tradičním horském krmelci! Pro obchodní jednání a jiná setkání jsou určeny konferenční místnosti v přízemí hotelu. Detailní popis zájezdu


Termín: 20.1.2032
Doprava:Vlastní
Místo:Zreče
Cena: 6 060 Kč
Kód zájezdu: CZ292
Strava:Polopenze
Typ zájezdu:Relax
Ubytování:Hotel

Nezávazně objednat

Hotel Atrij 4*

Termíny zájezdu

Termíny zájezdu připravujeme. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Poloha: Středisko Zreče je proslulé svými lázněmi a nabídkou wellness. V lázeňském středisku na Vás čeká několik bazénů, sauny, masáže, koupele, balíčky terapií s různým zaměřením a samozřejmě také „beauty“ centrum. Přírodním léčivým prostředkem lázní je termální voda s léčivými vlastnostmi. Voda obsahuje vápník, hořčík a hydrogenuhličitan sodný.

Vzdálenost: Ostrava - Zreče - 587 km, Brno - Zreče - 342 km, Praha - Zreče - 572 km.

Popis: hotel byl otevřený v roce 2011 v listopadu, restaurace, nové wellness a spa centrum IDILA, konferenční místnost, větší restaurace, kavárna s hudbou, vnitřní a venkovní bazén, kadeřnický a kosmetický salón, hlídané parkoviště a garáže, dětská herna, konferenční místnosti. Hotel je propojen s léčebným komplexem, bazén, wellness, sauna.

Pokoje: 45 pokojů se 100 lůžky, 25 dvojlůžkových pokojů (s větším prostorem), 6 rodinných pokojů (spojené ložnice), 6 dvoulůžkových pokojů s francouzským balkonem a lázeňskou vanou na pokoji, 3 malé apartmány – „romantika“ s finskou saunou, whirpool a velká terasa, 5 velkých apartmánů – „symfonie“ s pracovnou, ložnice, finská sauna, whirpool a velká terasa. Hotel je klimatizovaný, na pokoji vlastní sociální zařízení, wc, sprchový kout nebo vana, fén na vlasy, připojení k internetu.

Služby: snídaně a večeře formou bufetu, salátový bufet.

Klimatizace: společné prostory, pokoje ne.

Popis: větší restaurace, kavárna s hudbou, vnitřní a venkovní bazén, kadeřnický a kosmetický salón, hlídané parkoviště a garáže, dětská herna, konferenční místnosti. Hotel je propojen s léčebným komplexem, bazén, wellness, sauna.

Lázně jsou vhodné pro léčbu:

  • po úrazech a operacích pohybového ústrojí;
  • úrazů a nemocí periferního nervového systému, poruch periferního oběhového systému;
  • degenerativních a zánětlivých revmatických onemocnění
  • respiračních onemocnění, alergií a podráždění očí, kůže;
  • krevních chorob.

 

CENA NAVÍC ZAHRNUJE:

  • ubytování na daný počet nocí
  • polopenzi formou bufetu
  • koupání v termálních bazénech
  • bohatý animační program
  • 20% slevu na vstup do sauny a fitness

 

Terme Zreče nabízejí 1 600 m2 vodní plochy, kde je možnost užít si relaxaci v masážních bazénech nebo speciální koupele. Vnitřní bazény nabízejí dostatek prostoru pro aktivní plavání, znovuzískání síly a posílení celého těla. Děti mohou mezitím strávit příjemné hodiny v dětském bazénu.

V létě nabízejí zážitek v Lesním Vodním parku. Park nabízí relaxaci v čisté pramenité vodě, zábavu v řece s pomalým proudem nebo rychlé skluzavky a tobogány. V zimě vám nemůže ujít koupel v bazénech, které jsou obklopeny zasněženou krajinou.

Bazény jsou naplněny vodou, která se pohybuje kolem 27-36 °C.

Wellness

Saunový svět

600 m2 tureckých, finských a infračervených saun, vyhřívané keramické lehátka, ochlazovací bazének a sluneční terasa. To vše doplněno o různé programy jako peeling s místními bylinkami, solí nebo cukrem.

Masáže

Masáže doprovázené relaxační hudbou a opojnou vůní éterických olejů zapříčiní relaxaci a rozjasnění dne.

Ve wellness centru si můžete vychutnat manuální masáže, aromaterapie a ayurvédské masáže, Garshan masáž s krystaly soli a bahna, Udvartana (sportovní svalové masáže), Shiatsu masáž, masáž s medem nebo čokoládou, thajské masáže s teplými oleji, masáže nohou a hlavy, antistresové masáže zad nebo třeba thajské masáže pro budoucí matky a mnoho dalších.

Koupele

Bublinkové, bylinkové, mléčné koupele. Bylinné koupele pro dva se šampaňským.

Centrum krásy

Součástí areálu je také centrum krásy, které nabízí kosmetickou péči obličeje a dekoltu, hloubkové masáže obličeje s aromatickými oleji. Dále solárium nebo třeba kadeřnické služby.

 

Zámek Trebnik - zelená galerie

Odkaz je z roku 1362. Před 395 lety Henry Auer dostal od rodičů své manželky Neži von Freudenberg ze Zreče za věno tento zámek. Od roku 1412 byl jeho následníkem Ahac Trebniški. Z novějšího katastru nemovitosti není znát, zda původní Trebniškův zámek stál na stejném místě jako pozdější sídlo. Zámek by pravděpodobně postaven mezi léty 1630 a 1636. Všechny fasády jsou přestavěné nebo znovu postavené z novější doby. Střechy jsou strmé, z jedné strany je střecha zvýrazněná barokními mansardovými okenicemi. Centrální křídlo je v přízemí klenuté. Ze vstupní haly, která je nově obložená dřevem se můžeme vydat po schodišti (můžeme povšimnout mramorového umyvadla ze 17. stol.) do prvního patra. V prvním patře můžeme vidět dva pokoje. V jednom z pokojů je bohatě štukovaný strop a ve druhém kazetový strop. V zámku jsou také k vidění dva krby z mramoru a reprezentační dveře. Jádro dnešního sídla je centrálním traktem, který se datuje do 17. stol.

Hrad Fraudenberg ve Zreči

Hrad byl postaven na strmém horském hřebeni Brinjeva ve výšce 588 m.n.m., severozápadně od poutního kostela Panny Marie na farmě Pogrešek. Někdejší zrečský župnik Matija Karba dospěl k závěru, že je hrad z 15. stol. Bohužel ve 20. stol. se z něho stala ruina.

Hrad byl postavený na přelomu 12. a 13. stol. V roce 1206 se v darovací listině od Otakara z Konjic poprvé objevuje název Zreče, podle kterého dal Ruprt ze Zreče toto krasové území přestavět na zámek. Nyní nelze přesně určit, jak velký měl zámek být.  Ruiny představuji třetinu toho jak mohla vypadat původní stavba. Hrad dostal jméno podle místa, kde se vyskytuje a podle staroněmeckého slova freude, což znamená štěstí - Šťastný kopec. Podle  listiny  roce 1309 byl posledním  rytířem, který obýval tento zámek, freudenbergský rytíř Bertold. Poté hrad spravovali krští vazalové (krški fevdniki), hrabata z Duino a další. V roce 1446 se hrad stává majetkem zemského hejtmana, císaře Fridricha III. Rod Freydenbergů zde byl od roku 1497. Za zmínku rovněž stojí doklad z roku 1375, kdy kastelán Herman a městský koní Henry sepsali pečetní listinu s pečetí, která je podobná pečeti na listině kastelána George, který žil v letech 1377-1381. Na základě motivu této pečeti, která má tvar dvou listů složených do srdce, vytvořil historik Dr, Otorepec Bozo současný erb obce Zreče.

Chlebová cesta

Chlebovou cestu lehko poznáte díky drobkům. Pokud máte hodinu nebo dvě čas, jistě stojí za procházku. Cesta začíná v Terma Zreče a pokračuje do výletního místa Ančka, které je známo především díky výborné domácí kuchyni. Druhá část této cesty Vás zavede k jezerům, která byla vytvořena proto, aby se stalo důležitou vodní zásobárnou. Okolí jezera je velmi příjemným místem pro odpočinek v kterémkoliv ročním období

Zrečské jezero

Zrečské jezero bylo vytvořeno v roce 2000 v údolí Kopřivnice za účelem zvýšení atraktiviti pro turisty, kteří navštíví tento kraj. V jezeru je celkem 65 000 kubíků vody. Maximální hloubka dosahuje osmi metrů. Dno jezera je utěsněno hlínou. Stěny nejsou obložené kameny, protože by časem zarostly řasou. Teplota vody v jezeře v zimě klesá na 4 stupně Celsia. V létě se teplota naopak vyšplhá na 23 stupňů Celsia. Kvůli odpařování vody je omezeno pěstování některých rostlin, zejména rákosí.

Staré městské centrum Slovinských Konjic

Tímto starým městským centrem procházela stará římská cesta. Procházka starým městským centrem a starým náměstím se zastávkou v městské galerii Riemer a v kostelu sv. Jiřího nabízí mnoho krásných zážitků. Za zmínku také stojí Trebnické panské sídlo, kde vítá hosty opravdové služebnictvo.

HORSKÉ STŘEDISKO ROGLA -17 km od Zreče

Kostel Ježíše Krista Rogla

S nadmořskou výškou 1517 metrů patří Rogla k nejvyšším vrcholům Pohorje. Dominantou je kostel, který byl vysvěcen a uveden do provozu v roce 2010. Kostel navrhl architekt Vero Klepej Turnšek. V kostele se nachází 3 zvony na počest sv. Petra, sv. Roku a sv. Barboře.

Kostel také zdobí překrásné varhany, které zhotovil mistr Tonet Škrabl. Nepřehlédnutelným je určitě oltář zhotovený uměleckým kovářem Milanem Očkem. Celý prostor dokresluje mozajka otce Marka Rupnika.

Bucijův mlýn

Jižní části obce Dubrava se nachází mlýn z roku 1914. Díky příznivému vodnímu toku byly postaveny mlýny, pily, kovárny a vodní kola. Mlýn se používal pro mletí obilí, které si lidé pěstovali sami a mletí kukuřice, kterou museli kupovat. Nejčastěji se také mlelo žito, pohanka, oves a ječmen. Obilí se v mlýně dávalo do pytlů z ovčí kůže, které měli hmotnost většinou 25 kg. Zpravidla se mlelo během celého léta.

Kostel svatého Martina

Kostel svatého Martina je druhou nejstarší dochovanou sakrální památkou v oblasti. Nachází se v nadmořské výšce 578 m. S největší pravděpodobností byl základní kámen položen ve 14. století. Nejstarší částí kostela je východní část lodi s pozdně gotickým vchodem. V letech 1686 byl kostel pravděpodobně rozšířen o zvonici a presbytář.

Později v roce 1739 došlo k rozšíření lodi a tím se zvýšilo i klenutí. Kostel svatého Martina je pátá nejstarší kulturní památka ve Slovinsku, která je vázána na dědictví svatého Martina.

Brinjevská hora

Brinjevská hora je populární výletní místo 623 m n. m. Hora se pyšní svou extrémně bohatou historií. První známky osídlení byly zaznamenány kolem 2000 př. n. l. Brinjevská hora byla osídlena během celé doby bronzové a doby železné. Později dokonce Keltové a Římané přišli, aby osídlili zemi. Proces osidlování byl konečně ukončen Slovanským národem. Dnes cestovatelé mohou navštívit kostel Matky Boží a kostel sv. Anežky. Navíc několik korků dál nad vinicemi stojí kostel sv. Martina.

Etnologické muzeum u kostelu sv. Barbory

Dům s černou kuchyní lze nalézt blízko kostelu sv. Barbory. Dům byl postaven v 16. století. Je velice prostý, což bylo charakteristické pro domy této doby. Dnes jsou v domě představovaný zvyky staré farmy.

Klášter v Žiče

Cesta skrz vesnici Žiče a pak přes údolí sv. Jana nás zavede ke klášteru v Žiče. V tomto odlehlém údolí tehdejší vlastník pozemku Otokar III se rozhodl založit domov pro mnichy z velkého klášteru ve Francii, to bylo v roce 1155. Klášter se stavěl původně dřevěný a pak byl přestavěn na cihlový, práce byly dokončeny v roce 1160, kdy přišli mnichové z Francie. V roce 1782 Joseph II zakázal používání klášteru, po roce 1827 budova začala chátrat. Ale posledních pár let se do kláštera vrací život.

Herman Potočnik Noordung

Lidé jsou vždy hrdí, pokud někdo slavný žil v jejich městě. Lidé města Vitanje jsou zvláště hrdí na Hermana Potočnika, který se nedávno stal více známým v oblasti raketového inženýrství. V roce 1928 byla vydána kniha „Problém vesmírného cestování“ pod pseudonymem Noordnung. Kniha je přelomovým okamžikem ve světovém vesmírném raketovém inženýrství.

Kniha nabízí mnoho vysvětlení, které umožňují trvalejší pobyt lidí ve vesmíru. V panství v tomto městě je zachován památeční pokoj, který je odkázán právě Hermanu Potočnikovi. Pokoj je vybaven moderním projekčním zařízením, který promítá současné nápady a řešení pro osídlení vesmíru.

 

Turistická trasa PP2 – Pesek (okružní trasa)

Délka trasy: 6,7 km
Obtížnost: lehká
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, vyhlídka, Pesek, Mašin Žaga, Komisija, Ostruščica, hotel Planja
Důležité body na trase: horská chata v Pesku s jezdeckým střediskem, památník obětí II. světové války v Pesku, několik jezer – Ribniško jezero (Ribarsko jezero) v Mašin Žagi, vyhlídková lanovka Planja, pohádka o rašelině - horské sedlo Komisij.

Popis trasy

U hotelu odbočte na východ k horské cestě, která vede směrem na vyhlídku. Za vyhlídkou odbočte nalevo směrem na sever, kde cesta vede dolů přes les. Po 15 minutách dojdete k horské chatě Peska (1387 m). Odtud pokračuje cesta na západ - Lovrenc na Pohorju. Po 700 m sejdete z cesty, přejdete přes potok Radolnju u Mašin Žage a vydáte se po makadamové stezce směrem k horskému sedlu Komisija (rašeliniště). Znovu odbočíte vlevo směrem na jih a stezka vás dovede na vrchol - Ostrušcica (1498 m, rašeliniště). Odtud půjdete už jen 15 m přes pastvinu k hotelu Planja.

Turistická trasa PP3 - Lovrenška jezera (okružní trasa)

Délka trasy: 16 km
Obtížnost: středně náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, Ostruščica, Lovrenška jezera, Jezerca, Mašin Žaga, Pesek, hotel Planja
Důležité body na trase: běžecké středisko Rogla, náhorní plošina s památníkem II. světové války

Popis trasy

Od hotelu půjdete na sever po travnaté plošině do Ostruščice (1498 m). Horské pláně byly vytvořeny před několika staletími, když pastýři přišli z lesů na rovné plochy a přetvořili je na pastviny. Z Ostruščice pokračujte přes sedlo Komisija (rašeliniště) na vrchol Mulejev, kde začíná lesní rezervace. Stezka vás povede skrz travnaté plochy a lesy, až k Lovrenškim jezerům. Jedná se o veliké rašeliniště s 19 jezery, které je jedinečným přírodním jevem. Od Lovrenških jezer pokračujte v cestě směrem na sever, směr - Lovrenca. Na této trase odbočte napravo (značení) a sestupujte k Jezerce, která je dalším přírodním lákadlem na této trase (mokřady,  krásné okolí). Odtud pokračujte dále lesní pěšinou ke křižovatce s hlavní cestou (1,5 km), tam zabočte napravo směrem k Pesku, odkud se lesní cestou dostanete k hotelu Planja.

Horská trasa PP4 – Ribarska koliba

Délka trasy: 11,7 km
Obtížnost: středně náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průbě trasy: hotel Planja, Lovrenška jezera, Ribniško jezero (Ribarsko jezero), Ribarska koliba
Důležité body na trase: Lovrenška jezera s rozmanitým rostlinným a živočišným bohatstvím, Ribniško jezero, Jezerski vrchol (památník padlým partyzánům), Crni vrchol (1537 m) – nejvyšší vrchol Pohorja.

Popis trasy

Od hotelu Planja se vydejte na sever, stejně jako u horské trasy 3. U Komisije se nachází křižovatka s horskou trasou 2. U jezer - Lovrenški odbočte nalevo směrem na západ (oddělující stezku směrem k Lovrencu) přes travnatou plošinu - Crnih mlaka (rašeliniště) a po lesní cestě, která vede k sedlu Šiklarica (1298 m), odkud se dostanete na Jezerski vrchol (1537 m). Tam pod vrcholem napravo je cesta k jezeru Ribniško. Z vrcholu, kde se nachází památník padlým partyzánům, je nádherný pohled. Odtud to je do Ribarske kolibe  ještě 15 minut (jídlo, pití, ubytování). Můžete pokračovat na Crni vrchol, který je nejvyšším vrcholem Pohorja (2 km, 30 min chůze). Zpět na hotel se dostanete stejnou cestou.

Horská trasa PP5 - Crno jezero (okružní trasa)

Délka trasy: 33,6 km
Obtížnost: náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, Pesek, vrchol Klopni, prales Šumik, Crno jezero, Trije Žeblji, Zgornja Brv, Pesek, hotel Planja.
Důležité body na trase: prales Šumik, vodopády Mali i Veliki Šumik, kaňon Lobnice, Crno jezero, koliba na Osankarici, památník padlým partyzánům z pohorského praporu.

Popis trasy

Od Planje do Peska jděte horskou trasou 2, potom odbočte doprava na cestu, která vede do Zgornja Brvi, tam odbočte doleva na horu po značené lesní cestě, až dojdete na vrchol Klopni (1340 m). Tam se nachází prales Šumik, v něm se vyskytují buky a jedle (19 ha). V nejhlubším údolí kaňonu Lobnice se nachází vodopády Veliki Šumik (24 m) a Mali Šumik (9 m). Potom se z pralesa vrátíte stejnou cestou k výchozímu bodu, a pokračujte po vyznačené cestě k Crnemu jezeru a k horské chatě - Osankarice (jídlo, pití, ubytování). Odtud pokračujte lesní cestou do obce Trije Žeblji (památník padlým partyzánům z pohorského praporu). Jedná se o památné místo boje pohorského praporu s okupanty a Zgornja Brv. Dále pokračujte již popsanou trasou přes Peska i Rogle do Planje.

Horská trasa PP6 – Skomarje (okružní trasa)

Délka trasy: 20 km
Obtížnost: středně náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, vrchol Ovčarov, Skomarje, hotel Planja
Důležité body na trase: vrchol Ovčarov, kostel sv. Vida, Skomarska koliba, kostel sv. Lamberta, pamětní dům věnovaný národnímu básníkovi Juriju Vodovniku, turistický statek Arbajter – jelení farma.

Popis trasy

Od hotelu Planja se vydejte cestou směrem na západ do Kraguljišča, na vrchol Ovčary (1219 m) a po značené stezce sv. Vida. Odtud pokračujte po cestě do vesnice Skomarja, jedná se rodnou vesnici národního básníka Jurija Vodovnika (památník v centru obce, památná deska na kostele, "Skomarska kuća"). Ze Skomarja se vydáte po pastýřské cestě nahoru směrem -  Planje.

Horská trasa PP7 – Velika Mislinja (okružní trasa)

Délka trasy: 8 km
Obtížnost: středně náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, Kraguljišce, Velika Mislinja (Zgornja Komisija), Slap Lukovo, Ostruščica, hotel Planja
Důležité body na trase: opuštěná pastýřská vesnice Zgornja Komisija, Slap Lukovo, běžecké centrum Rogla, Planja s památníkem II. světové války.

Popis trasy

Od hotelu Planja se vydejte po cestě směrem - Zrečama. Jakmile dorazíte na místo, kde se cesta ostře stáčí doleva, odbočte vpravo do lesa a pokračujte po cestě směrem k Mislinju, nebo Lukovu vodopádu. V Kraguljišču pokračujte podle turistických značek k Lukovu vodopádu a poté odbočte doprava ne cestu, která vede dolů. Poté přejděte silnici a sestupujte po lesní stezce asi 1000 m.n.m. Znovu dojdete na makadamovou cestu, kde se nachází ústí obou řek. Tam odbočíte na cestu vedoucí do kopce. Dostanete se do opuštěné vesnice Zgornja Komisija, nebo Velike Mislinje, kde v minulosti žili pastýři, dřevorubci a lesníci. Místo cesty na Roglu odbočte vpravo do vesnice. Odtud to je 10 minut do Lukova. Ze svahu se vraťte na první křižovatku, kde je značka Rogla (na kameni), cesta navazuje na lesní cestu (Hotel Planja - Lovrenska jezera) do hotelu Planja.

Horská trasa PP8 – Patuljkova naučná stezka (okružní trasa)

Délka trasy: 4,2 km
Začátek trasy: hotel Planja

Průběh trasy: hotel Planja, sportovní hala, podle značek Patuljkovi naučné stezky, hotel Planja
Důležité body na trase: vzdělávací tabule podél cesty (klima, vegetace, zvířecí svět), vyhlídková místa, koliba na Jurgovu, rozhledna (30 m).

Popis trasy

U hotelu Planja sejděte dolů ke sportovní hale, a tam se vydejte dolů po lesní cestě k malé dřevěné rozhledně, tam začne cesta mírně stoupat. Podél stezky sledujte značky trpaslíka Pohorje a také naučné tabule. Dostanete se na paseku, kde odbočíte vpravo směrem ke Kolibě v Jurgovu. Vraťte se zpátky do hotelu po makadamové cestě, nebo kolem lyžařského svahu. Když se dostanete na vrchol lanovky, odbočte doprava do lesa a uvidíte rozhlednu. Pak jděte zpět do lesa k hotelu Planja.

Horská trasa PP9 – u Terme Zreče (okružní trasa)

Délka trasy: 25,9 km
Obtížnost: náročná
Začátek trasy: hotel Planja

Průbeh trasy: hotel Planja, vesnice Nune, Resnik, Ošlakova kovárna, hotel Pod Roglo, Loška gora, Terme Zreče
Důležité body na trase: kostel sv. Jakova na Resniku, Ošlakova kovárna (v oblasti Zreča z pozůstatků starých kovářských řemesel byla zachována pouze Ošlakova kovárna v Boharině. Podle písemných pramenů byla založena kolem roku 1770).

Popis trasy

Od hotelu Planja na Rogli se vydejte směrem ke sportovní hale. Tam vás cesta nasměruje dolů, směrem k osadě Nune. Přejdete hlavní cestu Zreče - Rogla a pod osadou Nune dojdete do vesnice Resnik (995 m), kde najdete venkovský turistický statek Vidmar a kostel svatého Jakuba. Přes vesnici po asfaltové silnici se dostanete na makadamovou cestu kolem Brdniku a Gradišniku. Cesta vede lesem a po zatravněné pěšině kolem rodinné farmy Črešnar-Zajški a na silnici směr Zreče - Skomarje. Na druhé straně silnice stojí zachovaná Ošlakova kovárna, která stojí za návštěvu. Cesta vede dolů kolem řeky Drava, kudy se dostanete do hotelu Pod Roglo, který má vlastní pivovar. Vydejte se hlavní silnici přes obec Loška Gora zpět do Zreče.

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789