Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPoznávací zájezdyPOZNÁVACÍ ZÁJEZD NÁRODNÍ PARKY PLITVICKÁ JEZERA A UNA, BIHAĆ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NÁRODNÍ PARKY PLITVICKÁ JEZERA A UNA, BIHAĆ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NÁRODNÍ PARKY PLITVICKÁ JEZERA A UNA, BIHAĆ
NÁRODNÍ PARKY

Vyrazte s námi na úžasný poznávací zájezd, kde budeme objevovat krásy přírody a to NÁRODNÍ PARK PLITVICKÁ JEZERA v CHORVATSKU, dále pak NÁRODNÍ PARK UNA v BOSNĚ A HERCEGOVINĚ, a podíváme se i do bosenského města BIHAČ na krásnou mešitu Fethija, ochutnáme pravou tureckou kávu z džezvy, dezert baklava, slaný burek či vynikající ćevapčići. V chorvatském hlavním městě ZAGREB nasajeme městskou atmosféru a ve slovinské LENDAVĚ zamíříme na vinice a rozhlednu. Detailní popis zájezdu


Termín: 16.9.2022
Doprava:Autobus
Místo:Plitvické Jezera, NP Paklenica, Lendava, Bihać
Cena: 7 399 Kč
Kód zájezdu: CZ20
Strava:Polopenze
Typ zájezdu:Poznávací
Ubytování:Hotel

Nezávazně objednat

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NÁRODNÁ PARKY PLITVICKÁ JEZERA A UNA, BIHAĆ, ZAGREB A LENDAVA

Termíny zájezdu

Výběr zájezdu provedete tak, že si v tabulce níže vyberete variantu a termín a kliknete na cenu.

3x polopenze + ubytování + autobus + viz popis: Balíčková cena zahrnuje - 3x Polopenze

16.09.22 - 19.09.22 7 399  
min. počet nocí

First minute sleva 3% ze základní ceny zájezdu při rezervaci a uhrazení zálohy do 28.2.2022 (ceny v tabulce jsou již sníženy o tuto slevu). Komplexní pojištění včetně storna zájezdu A30 za cenu 45 Kč/osoba/den, děti do 14,99 let platí 30 Kč/den. Nově pojištění PANDEMIC A30 za 70 Kč/dospělá osoba/den a děti do 14,99 let platí 50 Kč/dítě/den.
Nástupní místa: OSTRAVA, FRÝDEK – MÍSTEK, HRANICE, PŘEROV, OLOMOUC, PROSTĚJOV, VYŠKOV, BRNO.
OREIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO Z ROKU 2021: NÁRODNÍ PARK PLITVICKÁ JEZERA Dospělí: 250 Kuna/osoba; Děti: 120 Kuna/osoba NÁRODNÍ PARK UNA: Dospělí: 200 Kč/osoba; Děti: 120 Kč/osoba

Legenda zkratek
 • Pobytová taxaPT
 • Polopenze (snídaně a večeře)HB
 • Plná penze (snídaně, oběd, večeře)FB
 • All inclusive (snídaně, oběd, večeře a pití viz. konkrétní hotel)ALL
 • NoclehN
 • Nocleh se snídaníNZ
 • HotelHTL
 • ApartmánAPP
 • StudioS
 • BungalovBGW
 • Sprcha, WCTWC
 • Vana, WCKWC
 • DepandanceDEP
 • PavilonDEP
 • Turistický komplexTK
 • Pavilónový komplexPK
 • Balkon nebo terasaB/T
 • Balkon mořeBM
 • Balkon mořská strana (není přímý výhled na moře, výhled je zakryt stromy nebo něčím jiným)BMS
 • Balkon (orientovaný na opačnou stranu než je moře např. do parku, k parkovišti atd.)BP
 • Bez výhledu na mořeP
 • S výhledem na mořeM
 • Jednolůžkový pokoj1/1
 • Dvojlůžkový pokoj1/2
 • Dvojlůžkový pokoj s přistýlkou1/2+1
 • Třílůžkový pokoj1/3
 • Dvojlůžkový pokoj se dvěma přistýlkami1/2+2
 • TelevizeTV
 • Satelitní televizeSAT TV
 • KlimatizaceKL
 • Garáž GAR
 • LedničkaH
 • GrilG
 • TelefonT
 • FénS
 • Mini barF

Termín: 16.-19.9.2022

Místo: CHORVATSKO

Ubytování: 3 x v hotelu 3*

Strava: 3x polopenze

Nástupní místa: Havířov, Ostrava, Frýdek – Místek, Hranice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno.

V případě, že bude méňě než 10 osob v daném nástupním místě, může CK toto nástupní místo zrušit.

CENA ZAHRNUJE:

 • AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
 • 3x UBYTOVÁNÍ V HOTELU 3*
 • 3x POLOPENZE
 • POBYTOVÁ TAXA, PŘIHLÁŠENÍ A PRŮVODCE

 

 

1.DEN: V nočních hodinách odjezd cca ve 22:00 hod. z 15.9. na 16.9. z Ostravy. Pokračujeme směrem dle nástupních míst do Brna, následuje noční přejezd přes Slovensko, Maďarsko a Chorvatsko.

 

2.DEN: V dopoledních hodinách přijedeme do hlavního města ZAGREB v CHORVATSKU. Po příjezdu kávička, poté následuje prohlídka s místním průvodcem cca 1,5 hodiny. Po prohlídce budete mít čas na individuální volno. Podíváme se do historického centra metropole - katedrála Nanebevzetí Panny Marie, sv. Štěpána a sv. Ladislava, Kaptol, Horní Město, náměstí sv. Marka – nejstarší náměstí v Zagrebu, náměstí Bána Jelačiće a Arcibiskupský palác. Zagreb je známý jako malá Vídeň, většina budov a zahrad v centru města je postavená podle rakouského vzoru. Říká se mu i Beli Zagreb, podle barvy budov. Podíváme se i na Kamennou bránu – KAMENITA VRATA ze 13. století s poutní svatyni a obrazem Panny Marie. V centru Zagrebu můžete navštívit zajímavé muzeum – Muzeum ukončených vztahů, v roce 2011 dostal cenu pro nejinovativnější muzeum Evropy. K návštěvě se nabízí i pivnice Medvedgrad, kde můžete ochutnat jejich řemeslné pivo, nebo restaurace La Štruk, kde můžete ochutnat chorvatskou specialitu – štrukle. Po individuálním volnu odjezd směr Plitvické jezera, do vesničky LIČKO PETROVO SELO, ubytování v hotelu BIG HOUSE HOTEL PLITVIČKA JEZERA, večeře, nocleh.

 

3.DEN: Po snídani odjezd 20 km ke vstupu do světoznámého NÁRODNÍHO PARKU PLITVICKÁ JEZERA, který je nejznámějším národním parkem v Ličko-senjské župě v Chorvatsku. Od roku 1979 je tato přírodní památka zapsána na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Národní park představuje fenomén 16 jezer s průzračnou a třpytivou vodou a vzájemně propojených vodopády. Park Plitvická jezera patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer a vytvoří bezmála stovku vodopádů - to vše na pouhých sedmi kilometrech! Podle pověsti jezera vznikla v době velkého sucha, kdy se všichni obyvatelé modlili za pár kapek vody. Nakonec se Černá královna slitovala a spolu s větrem a hromy přivolala onen vytoužený déšť. Ten pak trval mnoho dní, dokud se nevytvořila samotná jezera. Naučná stezka nás povede kolem řady kaskádovitých travertinových jezírek s průzračně čistou vodou, vzájemně propojených soustavou vodopády. Budete překvapeni krásou a malebností Národního parku, který si vybrali k natáčení i filmaři jako dějiště filmu Poklad na Stříbrném jezeře, kdy se kolem jezer proháněl Vinnetou. Tyrkysová až smaragdově třpytivá hladina, kterou dodnes ve filmu obdivujeme je práce přírody, nikoliv filmařů. Sami se zde o tom přesvědčíte. Budeme mít možnost si vybrat  z několika tras různých délek, určitě využijeme i výletní loďku po jezeře Kozjak a cestu si také zpět můžeme zkrátit vláčkem po silnici.

Celý den tak strávíme na Plitvických jezerech, kde budeme mít čas i na kávičky, oběd a relax. Upozorňujeme, že v NP Plitvická jezera není možné se koupat! Poté odjezd zpět na  ubytování v hotelu BIG HOUSE HOTEL PLITVIČKA JEZERA, večeře, nocleh.

 

4.DEN: Ráno výborná snídaně, poté společný odjezd od hotelu necelých 20 km do BOSNY A HERCEGOVINY, do  MĚSTA BIHAĆ. Hned za posledními domy Bihače se začíná krajina nápadně měnit a před námi se zdvíhají vysoké, zalesněné hory, tam se nachází NÁRODNÍ PARK UNA, který se vyznačuje nejen čistými řekami, starými lesy a krasovými útvary, ale také se zde nachází velké množství zvířat, rostlin a hub. Mnozí tvrdí, že ŘEKA UNA je nejhezčí evropskou řekou. Konec konců již staří Římané jí dali její dnešní jméno, které v latině znamená jediná nebo jedinečná. Je to zřejmě především díky úchvatné přírodě, která tvoří neopakovatelný rámec jejímu toku, tyrkysově modro-zelená průzračná voda plná ryb a množství vodopádů nebo nekonečných peřejí, přes které se valí skalnatými kaňony. Řeka Una pramení v Chorvatsku pod horou Stražbenica v Dinárských horách, protéká převážně Bosnou a Hercegovinou kde tvoří podstatnou část její hranice s Chorvatskem, aby svou 212 kilometrů dlouhou pouť ukončila zase v Chorvatsku, v řece Sávě. Na jejím středním toku byl v roce 2008 vyhlášen Národní park Una, ležící pouze 35 kilometrů od slavných Plitvických jezer. Hlavní přírodní atrakce tohoto národního parku je ŠTRBAČKI BUK, což je několik velkolepých vodopádů a kaskád na řece Una, dále uvidíme i další kaskádovité vodopády MARTIN BROD, a pokud vyjde čas, navštívíme malebnou vesničku KULEN VAFEN. V NP Una budeme pravděpodobně využívat lokální transfer neboť má park velkou rozlohu a ne všude se dostane náš autobus. Čas na pořádný „balkánský“ oběd (pjleskavica, ćevapčići, mješano meso) si zde určitě najdeme. Po několika hodinách strávených v NP UNA zavítáme do města BIHAĆ, kde nás čeká romantická procházka, velkolepé mešity, typická turecká káva z džezvy, k tomu ratluk, vynikající dezerty baklava či slaný burek. Prohlédneme si mešitu Fethija, jedinou evropskou mešitu v gotickém slohu, která představuje jednu z dochovaných sakrálních staveb v Bosně. Původní gotický kostel sv. Antonína Paduánského s vysokou střechou a zvonicí v osmi úhlech, postaven na přelomu 13. a 14. stol. s příchodem Turků přestavěn na mešitu pojmenovanou Fethija - vítězství. U mešity je hřbitůvek s 9 náhrobky. Projdeme si město, nábřeží u řeky UNA  a bude i čas na nakupování. Poté odjezd zpět do hotelu na pravou bosenskou večeři!!!!! Večeře, nocleh.

 

5.DEN: Snídaně, odjezd směr Slovinsko, cestou u maďarských hranic návšetěva vinic LENDAVSKE GORICE  U MĚSTEČKA LENDAVA a vyhlídkové věže VINARIUM. Na vyhlídkovou věž můžete vystoupat pěšky 240 schodů nebo se nechat vyvést výtahem. Z vyhlídkových teras se vám naskytne úchvatný výhled do 4 zemí a to Slovinska, Maďarska, Chorvatska a Rakouska. VINARIUM dostalo svůj název podle okolních vinic, vinařů a vína, nachází se ve výšce 302 m.n.m. na nejvyšším bodě Lendavských Goric. Říká se mu také VINARIUM LENDAVA, PANONSKÝ MAJÁK nebo POMURSKÁ EIFFELOVA VĚŽ. Rozhledna byla otevřena teprve 2.9.2015, projektoval ji architekt Oskar Virag a Iztok Rajšter firmy Vires. Rozhledna je nejvyšší rozhlednou ve Slovinsku, měří 53,5 metrů, má přízemí a devět pater. V přízemí se nachází pokladna, prodejna suvenýrů a kavárnička s vnitřním a venkovním posezením. Před rozhlednou jsou dřevěné stánky se skvělým vínem a dobrotami místních vinařů. Poté pokračujeme směr ČR., návrat do Ostravy kolem 22:30 hod.

Změna programu vyhrazena.

 

 

Plitvická jezera jsou nejznámnějším národním parkem v Licko - senjské župě v Chorvatsku, nachází se na horním toku řeky Korana, v blízkosti hranice s Bosnou a Hercegovinou. Rozloha parku je 29 482 ha. Nachází se zde okolo 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel. V parku můžete spatřit až 16 větších a několik menších jezer v různých kaskádách a terasách, které vznikají působením tamních unikátních bakterií. Voda v jezerech je neskutečně čistá a průhledná. Její barevné spektrum vystihuje snad všechny odstíny modré a zelené od krásné azurové až po tu nejtmavší zelenou a tmavě modrou. Jezera jsou obklopena masivy Plješivec a Velika Kapela. Masivy jsou zalesněné a dotváří tak nádherný obraz krajiny.

Co se zdejších lesů týče, odborníci tvrdí, že jsou jedny z nejzachovalejších v celé Evropě. Žije zde také různá zvěř, jako medvědi, srny, lišky, rysi a divoká prasata, také je tu spousta různé ho drobného hmyzu, který je často již chráněný, například modrásek hořcový, nebo v jezerech ryby a raci.

Je zde také k vidění spousta rostlin, které jsou přísně chráněné a k některým se tudíž ani nedostanete, například louka, kde roste 16 druhů lilií a jiné.

Nacházejí se zde i různé druhy hub a lišejníků, které jinde nenajdete. Také jsou zde různá vřesoviště, rašeliniště a spousta luk, kde najdete rozmanité druhy travin, které možná jinde ani nenajdete.

Můžete zde nalézt i spoustu krasových stanovišť, ne všechna jsou však přístupná. V krasových oblastech se potom různými přírodními vlivy vytváří různé skalní útvary – věže, sloupy, jeskyně…

V roce 1979 byl park zařazen do světového dědictví UNESCO. Ročně park navštíví přes 200 000 turistů. Snad jednou z největších zajímavostí je, že se zde proháněl i samotný Vinnetou.

Nejznámější řekou v NP Plitvice je asi říčka Plitvička, která dala celému parku název a vytváří překrásný vodopád. Jezera ovšem nevznikla z říčky Plitvička, ale z řek Bijela Rijeka a Crna Rijeka. Nejznámější vodopád zde je vodopád Sastavci, který opravdu stojí za to navštívit.

Jezerní soustava Plitvických jezer je asi osm tisíc let stará, leží ve vápencové proláklině, a ještě stále se utváří a proměňuje.

 

 

 

Nezávazná objednávka

Specifikace zájezdu

Nevybrali jste si žádný zájezd. Prosím vyberte si termín zájezdu z nabídky kliknutím na obrázek košíku u ceny zájezdu.

Informativní výpočet ceny

Pokud objednáváte zájezd pro více než 10 osob nebo chcete objednat více dnů než je v nabídce, napište nám prosím tyto informace do poznámky.


Orientační cena zájezdu

Nezávazně objednat

Chcete změnit vybraný termín zájezdu?
Při změně termínu se vymaže nastavení specifikace zájezdu.


Kontaktní údaje

*

*

*

Položky označené * jsou povinné.

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789