Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPodle oblastiBled

Zájezdy a dovolené - oblast Bled

Lázeňská tradice městečka Bled (6000 obyvatel), ležícího v nadmořské výšce kolem 500 metrů, pochází z dob rakouského panství (od roku 1803). V roce 1858 vybudoval švýcarský lékař Arnold Rikli, který se zabýval přírodními lékařskými metodami, u Bledského jezera první lázeňský hotel, a položil tak základy zdejších klimatických lázní. Dnes sem přijíždějí četní hosté v létě i v zimě a využívají širokou nabídku sportovního vyžití kolem celého jezera. Více o oblasti…

Filtry

Typ dopravy:
Vzestupně Sestupně

Poznávací zájezd Slovinsko - Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče

Termín od: 11.5.2023
Doprava: Autobus
Místo: Bled, Zreče, Postojna jeskyně
TO NEJ ZE SLOVINSKA

Kód záj.: CZ15

Poznávací zájezd Slovinsko - Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče
Cena od:
8 490 Kč 8 066 Kč / 3 noci
Cena od: 8 490 Kč 8 066 Kč / 3 noci Pokračovat

Poznávací zájezd do Slovinska, kdy navštívíte Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče. Pohodový poznávací zájezd, vhodný pro všechny věkové kategorie. Poslední den je možné využít termální lázně. Uvidíte největší skvosty Slovinska, ledovcová jezera a krasové jeskyně.

Informace o oblasti

Lázeňská tradice městečka Bled (6000 obyvatel), ležícího v nadmořské výšce kolem 500 metrů, pochází z dob rakouského panství (od roku 1803). V roce 1858 vybudoval švýcarský lékař Arnold Rikli, který se zabýval přírodními lékařskými metodami, u Bledského jezera první lázeňský hotel, a položil tak základy zdejších klimatických lázní. Dnes sem přijíždějí četní hosté v létě i v zimě a využívají širokou nabídku sportovního vyžití kolem celého jezera.

Není pochyb o tom, že jezerní středisko Bled má vše potřebné k tomu, aby se zdejší dovolená zařadila k těm nezapomenutelným – klidné jezero s romantickým ostrovem, pohádkový hrad vysoko nad ním, a v pozadí zasněžené vrcholy hor. Jako takové určitě stojí za návštěvu, kterou zpříjemní i to, že v rámci turistického ruchu je zde od každého něco. V létě je jezero, ohřívané horkými prameny až na 20 °C, centrem celé řady vodních sportů – hlavně se tu konají veslařské závody – , zatímco v zimě se hladina mění na obrovské kluziště.

Od autobusového nádraží v Bledu vyjdete po pěšině až k hradu Bled (denně: duben-říjen 8:00–19:00, listopad-březen 9:00–16:00), který dnes slouží jako drahá restaurace s krásným výhledem a velice obyčejným muzeem, jehož jediným překvapením je kaplička ze 16. Století.

Přes den jezdí od Park Hotelu pod hradem gondoly směrem k západnímu břehu jezera a bez přestávky vozí turisty na malebný ostrov a zpět. Abyste nemuseli na spojení dlouho čekat, budete si muset přivstat nebo si v přístavišti gondol pronajmout vlastní loď. Ozdobou ostrova je kostel Sv. Marika Božja s barokní výzdobou. Pod současnou stavbou se nacházejí pozůstatky dřívějších hrobů a pod severní kaplí dokonce zbytky chrámu z doby před příchodem Římanů. V létě je možné si na ostrov ze západního břehu doplavat, ale nezapomeňte si sebou vzít nepromokavá batůžek s lehkým oblečením, aby vás pustili do kostela. V zimě se na ostrov chodí pěšky nebo jezdí na bruslích.

Největší zajímavostí odlehlých kopců je soutěska Vintgar ( polovina května-září denně 8:00–19:00), která se nachází 5 kilometrů severně od města. Abyste se k ní dostali, vydejte se z Bledu na severozápad po silnici Vintgar a na okraji města odbočte vpravo směrem k vesnicím Gmajna a Zasip. Přes Zasip půjdete do kopce až ke kapli sv. Katariny ( kde si můžete vychutnat překrásný výhled zpět na jezero), načež se vydáte stezkou přes les ke vstupu do soutěsky. Pokud je to na vás příliš náročné, sedněte na autobus od Hotelu Jelovica a k soutěsce se prostě nechte dovést (jen od poloviny června do září).

Bled a okolí

Bledské jezero

Bledské jezero je hlavní turistickou atrakcí regionu. Je obklopeno Julskými Alpami, které zde dosahují až 1900 m. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s malebným kostelíkem. Na ostrov se lze dostat bu´d na vypůjčené loďce, která stojí zhruba 5 a10 eur nebo využít služeb převozníka za 12 eur.

Bledský hrad

Je to nejstarším hradem ve Slovinsku. Hrad se tyčí na strmé skále ve výši 130 m nad hladinou ledovcového Bledského jezera. Je z něj skvělý výhled na město, jezero i okolní hory. Hradby Bledského hradu jsou románské a samotný hrad je postaven v renesančním stylu. Můžete zde spatřit expozici o výrobě nábytku, odívání nebo keltské a římské mince. Na hradě se nachází tiskařská dílna, zámecký sklep s vínem, kaple s freskami, bylinková galerie a také restaurace. Vstupné do hradu je 7 eur.

Vintgar

Je vesnička v blízkosti Bledského jezera, od níž vede soutěska plná vodopádů a žebříků. Do Vintgaru jezdí z Bledu autobus. Je to největší turistická atrakce oblasti a je součástí Triglavského národního parku. Soutěska je dlouhá asi 6 km a roklina hluboká asi 150 m. Při procházce po dřevěných chodnících můžete obdivovat strmá skaliska točité soutěsky nebo sledovat řeku, která místy tvoří soustavy malých vodopádů a peřejí. Na konci stezky je cesta završena 16 metrů vysokým vodopádem Šum. Je to největší slovinským říční vodopád. Vzhledem ke konkrétním klimatu a mikro podmínek humanitární soutěska představuje domov pro četné druhy rostlin, které se liší od charakteristik vegetace na okolí.

Bohinjské jezero

Bohinjské jezero se nachází zhruba 50 km západně od Bledského jezera a je největším jezerem Slovinska. Kolem jezera se dají dělat nádherné výlety ať už pěší nebo cyklistické. Zajímavý je vodopád Savica, ke kterému je to asi 5 km jihoozápadně od jezera. Platí se sem však vstupné. Na druhé straně vede od Bohinjského jezera lanovka, která vás vyveze přímo do hor, odkud se dělají skvělé pěší tůry.

Triglavski národní park

Je jediným národním parkem ve Slovinsku a rozkládá se v okolí nejvyšší Slovinské hory Triglav 2864 m. V parku převládá alpská květena, hojně se zde vyskytují kamzíci a srnci, zřídka i kozorozi, vlci a medvědi. Tůry v Triglavském národním parku jsou určeny jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Stejně jako v celých Julských Alpách i na území parku zcela převládají vápence, které vznikly usazováním před 200 miliony lety. Na některých místech jsou vápence tvořeny velmi silnými vrstvami, které můžeme spatřit např. na severní stěně Triglavu, zpravidla však mají nevrstvený charakter. Většina vodních toků se vlévá do Soči a Sávy Dolinky. Národní park o velikosti 2000 ha byl vyhlášen roku 1961 a o dvacet let později byl rozšířen na současnou velikost.

Hrad Kamen

Malebný hrad, nacházející se asi 20 km východně od Bledu. Hrad sloužil jako strážní hrad. V 18. Století hrad přestal sloužit jako sídlo a část materiálu z něj bylo použito ke stavbě nových domů. Z hradu se tak stala zřícenina ale ve 20. stol. byl částečně opraven a zpřístupněn pro turisty.

Radovljica

Je pěkné městečko asi 7 km asi od Bledu. Nachází se zde historické gotické a renesanční domy tyrolského tipu s pěknou sgrafitovou výzdobou nebo gotický kostel sv. Petra. Staré Město Radovljica je jedním z nejlépe dochovaných městských struktur ve Slovinsku s domech pocházejících ze 15. a 16. století. Okouzlující staré město strhuje s jeho polohou na vrcholku přírodního ostrohu, s pestrým výběrem autenticky zachovalé architektury, stejně jako muzea, galerie a další atrakce. Město se nachází na jižním svahu Karawanky pohoří na soutoku řek Sava DolinkaSávy Bohinjka, obou horních toků řeky Sávy.

Další kategorie

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717