Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPodle oblastiBohinjské jezero

Zájezdy a dovolené - oblast Bohinjské jezero

Bohinj je údolí, které je na jižní straně obklopeno horami Dolní Bohinj, které stoupají až ke 2 000 m, a na severu obklopeno pohořím Triglav, kde nalezneme nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m). Tato oblast se skládá z Horní a Dolní Bohinjské doliny. V těchto dvou dolinách se nechází 24 vesniček. Bohinj je popisováno jako nejkrásnější místo v srdci Julských Alp a v Národním Parku Triglav. Více o oblasti…

V současné době nemáme pro tuto kategorii žádné nabídky.

Informace o oblasti

Největší sladkovodní plocha ve Slovinsku, přesto zde nenajdete mnoho turistů. V jeho téměř neustále klidné hladině se odráží strmé hory lemující jeho břehy. Franc Prešeren popsal jezero ve své epické básni Křest řeky Savice takto:

Bohinjské jezero nehnutě v klidu leží,
svou pravou tvář před zraky lidí střeží,
však v jeho hlubině dravec neusíná,
v litých bojích moc svou připomíná.

Jezero je místy až 45 metrů hluboké, je 4 kilometry dlouhé a kilometr široké. Jezero je napájeno vodou z vodopádů řeky Savica. Jezero se vyznačuje klidnou přírodou s množstvím travnatých a zalesněných ploch. Na rozdíl od Bledského jezera je zde výstavba přísně zakázána. Přesto se na jezeru můžete věnovat jízdě na kánoi či v kajaku, windsurfingu a samozřejmě také koupání a rybaření. V zimních měsících Bohinjské jezero takřka pravidelně zamrzá, a proto si zde milovníci bruslení přijdou skutečně na své.

Bohinj

Bohinj je údolí, které je na jižní straně obklopeno horami Dolní Bohinj, které stoupají až ke 2 000 m, a na severu obklopeno pohořím Triglav, kde nalezneme nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m). Tato oblast se skládá z Horní a Dolní Bohinjské doliny. V těchto dvou dolinách se nechází 24 vesniček. Bohinj je popisováno jako nejkrásnější místo v srdci Julských Alp a v Národním Parku Triglav. Přírodní krása vysokých hor, zelených lesů a krásných horských pastvin a luk, kulturní a historické atraktivity, přátelské vesnice a města se svými hotely, restauracemi zajišťušťují příjemný pobyt v oblasti Bohinj. Údolí Bohinj je ideálním startovacím místem pro výlety, procházky, horolezecké exkurze a nabízí ideální možnosti a příležitosti pro odpočinek a relaxaci ve všech ročních obdobích.

Pěší výpravy v okolí Bohinjského jezera

Vodopády Savica

Nacházejí se nedaleko západního okraje jezera. Trasa k nim jako taková je také vhodná pro méně zdatné turisty. Tyto velkolepé vodopády jsou 60 metrů vysoké. Pokud si budete chtít pohled na vodopády skutečně užít, uděláte nejlépe, pokud vyrazíte brzy ráno, protože oblast vodopádů je často přeplněná turisty.

Údolí triglavských jezer

Údolí je také známé pod názvem Údolí sedmi jezer. Údolí je lemováno vysokými vápencovými stěnami. Je proslulé zejména svými skvostnými jezery, z nichž nejníže položené a nejteplejší je Černé jezero, které se nachází nad Komarčou. Oproti tomu nejvýše poležené je Jezero pod Vršacem, je položené v nadmořské výšce celých dvou tisíc metrů. Největší a nejhlubší ze zdejších sedmi jezer je Velké jezero, které leží přibližně v polovině cesty mezi jezerem Černým a Jezerem pod Vršacem. Podle místních pověstí se v údolí vyskytuje Zlatorog, což je mytické zvíře, kamzík se zlatými rohy.

Rokle Mostnica

Kilometr dlouhá a místy až 20 metrů hluboká, to je Rokle Mostnica. Její stěny jsou hladké a často podivuhodně zakroucené. Velkou místní zajímavostí jsou kruhové díry známé jako „mlýnské kameny“. Jsou to prohlubně v říčním dně, vytvořily je velké kameny, které byly zachyceny silnými víry.

Bohinjské jezero - fotogalerie

Další kategorie

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717