Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPodle oblastiBovec

Zájezdy a dovolené - oblast Bovec

Město Bovec leží v široké kotlině ve stínu horského hřebene Kanin a velkolepého horského štítu Rombon. Bovec je jedním z nejvyhlášenějších slovinských center adrenalinových sportů. Užijí si tady milovnící raftování a jizdy kajakem a kánoí.

V historii město Bovec zažilo temné období. V roce 1903 téměř zcela vyhořel, později byl zasažen boji první světové války. Město bylo několikrát vypleněno a domy pobořeny. Další neštěstí potkalo město v roce 1976 a 1998, kdy ho zasáhla dvě silná zemětřesení. Většina budov byla dnes již opravena. Více o oblasti…

V současné době nemáme pro tuto kategorii žádné nabídky.

Informace o oblasti

Město Bovec leží v široké kotlině ve stínu horského hřebene Kanin a velkolepého horského štítu Rombon. Bovec je jedním z nejvyhlášenějších slovinských center adrenalinových sportů. Užijí si tady milovnící raftování a jizdy kajakem a kánoí.

V historii město Bovec zažilo temné období. V roce 1903 téměř zcela vyhořel, později byl zasažen boji první světové války. Město bylo několikrát vypleněno a domy pobořeny. Další neštěstí potkalo město v roce 1976 a 1998, kdy ho zasáhla dvě silná zemětřesení. Většina budov byla dnes již opravena.

Sportovní aktivity v okolí Bovce

Výčet sportovních aktivit, které můžete v okolí Bovce provozovat je nesčetný a agentur, které je provozují, taktéž. Vybrat si proto to pravé, co uspokojí Váš hlad po adrenalinu, nebude jistě velký problém. Největším lákadlem je, v období od dubna do října, bezpochyby řeka Soča. Na řece se pořádají vyjížďky kajakem i kanoí, a na své si zde přijdou také milovníci raftingu, kdy Vás provází zkušený instruktor. Klidnější povahy si mohou zakoupit rybářský lístek a v těchto průzračných vodách relaxovat při chytání hnědého, duhového a také velmi oblíbeného mramorového pstruha, kterých je tady velké množství.

Oblíbenou aktivitou je také canyoning, paragliding, tzv. zip line, hydrospeed, bungee-jumping nad hladinou řeky a další. Pokud se Vám tyto aktivity zdají až příliš akční, pak se nedaleko Bovce nachází devíti jamkové golfové hřiště.

Výlety do okolí

Bovec leží v nadmořské výšce 460 m.n.m., poté si můžete spočítat převýšení k jednotlivým túrám.

Vodopád Boka

Mohutný vodopád, padá do hloubky 106 metrů a je přibližně 30 metrů široký. Nachází se asi 6 km jihozápadně od Bovce, v bezprostřední blízkosti vesnice Žaga. Zajímavý pohled na vodopád se nabízí od mostu Boka, přes který přijedete směrem z Bovce. Vodopád je nejvelkolepější v jarních měsících, v tomto období je sycen množstvím vody přitékající z rozlehlých kaninských planin, kde taje sněhová pokrývka.

Pevnost Kluže

Na druhou stranu, asi 4 km severně od Bovce, na území národního parku Triglav, se nachází jedinečná pevnost Kluže. Pevnost byla vybudována na strategickém místě, a sice na strmé skále, pod kterou se nachází šedesát metru hluboká rokle řeky Koritnica. Podle historiků na tomto místě stálo opevněné ležení již v římských dobách. Opevnění mělo údajně chránit nedalekou významnou obchodní a vojenskou cestu, která procházela blízkým průsmykem Predel a spojovala jižní a severní část impéria. V roce 1613 bylo dřevěné opevnění přebudováno na opevnění kamenné, díky čemuž se později podařilo opakovaně odrazit útok Turků. Pevnost pouze neodolala francouzským Napolenovým vojákům v roce 1797. V současnosti je pevnost Kluže místem, kde se pořádají velmi oblíbené rekonstrukce historických bitev. Avšak v pevnosti se také koná mnoho koncertů klasické a rokové hudby.

Údolí řeky Soči a zpět

Od pramene vede takzvaná „Sočská cesta“, kterou lze dojít až do Bovce, délka této trasy je cca 25-30km. Většinou vede pěšinou kolem řeky a jen sem tam po silnici,  a sice v místech, kde je nějaká překážka (skály apod.). Autem se lze dostat ke „Koči pri izviru Soči“ (restaurace), poté Vás čeká stoupání cca 15 minut na vyhlídku,  a dalších 5 minut k pramenu Soči, který vyvěrá z jeskyně. Poslední úsek se jde za pomocí ocelových lan!!!

Vrchol Javoršček

Tento vrchol je vysoký 1557 m,  je to příjemná túra lesem na 5-6 hodin, která se dá na zpáteční cestě ještě prodloužit o další 2-3 hodiny přes přírodní muzeum Ravelnik (bunkry, chodby – zdarma, nutná čelová svítilna) nebo opačným směrem přes vesničku Čezsoča.

Soutok řeky Soče a Koritnice

Krásné, vycházkové – vhodné jako odpolední či dopolední túra. Dají se volit k vycházce různé úseky kolem řeky a soutěsek. Nejčastěji si turisté vybírají okruh z Bovce přes soutok Soča-Koritnica a přes lávky a soutěsky okruhem zpátky. Okruh trvá cca 3-5 hodin, a sice dle zvolené trasy. Túra je vhodná i pro méně zdatné jedince, jelikož většina cesty vede po rovince lesíkem. Cestou se turistům nabízí krásná místa k focení a pro otužilce jsou zde i přístupná místa ke koupání (teplota vody Soči v červnu cca 9-10 °C).

Vrchol Svinjak

Z Bovce se vydejte směrem k vesničce Kal Koritnica , pěší chůzí asi 45 min, poté¨cca 2,5 hodiny stoupání lesem na vrchol Svinjak. Vrchol Svinjak je vysoký 1653 m, vrchní část strmá a kamenitá. Túra se nedoporučuje osobách, které trpí závratěmi. Vyhlášená hora s nádhernými výhledy, osamocený kužel nad Bovcem. Náročnost výstupu na něj jen potvrzuje jeho název J

Krnsko jezero – vrchol Krn

Start u Domu Klementa Juga ve vesničce Lepena v nadmořské výšce 700 m. Odsud cca 2,5 hodiny stoupání lesem k „Planinskemu domu u Krnského jezera“ (chata – občerstvení), v blízkosti možnost koupení a ochutnání místních sýrů. První fáze hodně strmá klikatá cesta stěnou od domu KJ až k jezeru. Pak už mírně strmá kamenitá cesta. Celkově kolem jezera na vrchol Krnu a zpět cca 8-10 hodin, dle zdatnosti jedince.

Vrchol Rombon

Na vrchol Rombon 2208 m vede několik tras. Doporučujeme k pevnosti Kluže (z období Napoleona), poté k pevnosti Hermann, dále lesem a stoupáním na vrchol. Zpáteční cesta přes vrchol Čukla 1767 m. Celodenní túra na 8 hod,dle zdatnosti.

Bovec - fotogalerie

Další kategorie

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717