Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPodle oblastiIzola

Zájezdy a dovolené - oblast Izola

Izola, nacházející se asi šest kilometrů jihozápadně od Koperu, je rušným přístavním a rybářským městem. V poslední době jsou stále důležitější příjmy z turistického ruchu, ale v dřívějších dobách byl hlavním zdrojem obživy rybolov. Avšak zdejší rybáři jsou i dodnes velmi aktivní a pro mnoho zahraničních návštěvníků příjemně dotváří malebnou atmosféru pobřežního letoviska. Více o oblasti…

V současné době nemáme pro tuto kategorii žádné nabídky.

Informace o oblasti

Izola, nacházející se asi šest kilometrů jihozápadně od Koperu, je rušným přístavním a rybářským městem.  V poslední době jsou stále důležitější příjmy z turistického ruchu, ale v dřívějších dobách  byl hlavním zdrojem obživy rybolov. Avšak zdejší rybáři jsou i dodnes velmi aktivní a pro mnoho zahraničních návštěvníků příjemně dotváří malebnou atmosféru pobřežního letoviska.

Turisticky nejzajímavější částí Izoly je historická část města. Ve městě naleznete Železniční muzeum, které nabízí dobře uspořádanou expozici velkého množství modelů shromážděných z mnoha zemí celého světa. Největší pozornost přitahuje zmenšená replika železniční tratě Parenzana, která byla v minulosti nejdůležitější dopravní trasou mezi střední Evropou a Istrií. Tato železniční trať byla vybudována Rakušany v roce 1902 a v poslední době byla přebudována na cyklistickou stezku a turistickou cestu.

Nejvýznamnější architektonickou památkou ve městě je palác Besenghi degli Ughi, na první pohled je rozeznatelný díky světle modré štukové fasádě ozdobené kovovými mřížemi. V současnosti je v paláci umístěna místní hudební škola.

Ulicí Bruna, která vede kolem paláce vzhůru do kopce, se dostanete k výrazně přestavěnému kostelu svatého Mauricia z 16. století. Pozoruhodná je masivní zvonice, kterou je vidět z celého města. Zvonice byla vystavěna v roce 1585.

V blízkosti náměstí Trg Republike narazíte na velký počet řemeslnických obchůdků a prodejních galerií. Byly zde zřízeny před několika lety, kdy místní osvícení radní se rozhodli, že přízemní prostory v prázdných domech, do té doby chátrajících, pronajmou zdarma místním umělcům a řemeslníkům a podnítí rozvoj celé části města.

V Izole také naleznete dvě pěkné pláže, obě se vstupem zdarma. Jedná se o pláž v Simonově zátoce, která se nachází přibližně kilometr a půl západně od města. Tato pláž se řadí k nejlepším na celém slovinském pobřeží. Druhou pláží je skalnatá pláž, kterou naleznete severně od náměstí Veliki trg.

Další kategorie

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717