Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodCestovní kancelářInformujemeAjda, pohanka nebo hotel?

Ajda, pohanka nebo hotel?

V severovýchodním cípu Slovinska, mezi hranicemi Rakouska a Maďarska, se nachází malebné území, jímž protéká řeka Mura. Podle ní se kraj nazývá Pomurska oblast, slovinsky Prekmurje . Mírně zvlněná krajina je z jihu i severu obklopena kopečky, na kterých se intenzivně pěstuje vinná réva. Východ oblasti volně přechází do Panonské nížiny. Toto území je typické bohatou zemědělskou výrobou, oplývá vinohrady, ale také velkým množstvím termálních pramenů.

V této lokalitě najdeme i malé městečko Moravske Toplice, ve kterém byl na zdroji termální vody vybudován aquapark „Terme 3000“. Ten se od roku 2000 pyšní komplexem vnitřních a venkovních bazénů se spoustou vodních atrakcí. Řadí se k evropské špičce nejen svojí velikostí a atraktivitou, ale především kvalitou poskytovaných služeb. Hlavním lákadlem  je zde „černá“ uhličitá termální voda, která vyvěrá z hloubky 1175 až 1467 metrů a má u zdroje teplotu 72° Celsia. Tím je tento přírodní zázrak zcela unikátní, protože ostatní uhličité prameny jsou většinou studené. Nejenže má tento termální pramen terapeutický účinek na lidské tělo, ale zároveň ho oživuje, zlepšuje a zrychluje krevní oběh, snižuje nervové napětí a urychluje přírodní opalování.

Areál Terme 3000 obklopuje hotelový komplex, ve kterém se nachází i hotel Ajda****. Ten disponuje 157 komfortně zařízenými klimatizovanými pokoji a budova hotelu je spojovací chodbou propojena s lázeňským komplexem Terme 3000 a se zdravotním centrem Thermalium. Pro své hosty hotel Ajda nabízí volný vstup do lázeňských světů a vytváří příjemné prostředí i prvotřídní komfort a je velmi příjemným místem pro relaxaci a odpočinek.

Ve velkolepě pojaté vstupní hale se můžete v recepci přihlásit k pobytu a stáváte se hotelovými hosty. Vašich zavazadel se ujme hotelový zřízenec a vy se můžete občerstvit v příjemné kavárně naproti recepce. Během posezení se můžete rozhodnout, zda se vydáte za léčivou teplou vodou do areálu Terme 3000, nebo do bazénů, které slouží pouze hostům hotelu Ajda. Vstup do obou areálů máte totiž po celou dobu pobytu v ceně a všude se dostanete pomocí čipového náramku, který obdržíte v recepci ihned po přihlášení.

O komplexu Terme 3000 se můžete dočíst na jiných místech tohoto webu a jistě uznáte, že zejména dobrodružnější povahy či rodiny s dětmi si nemohou tento zážitek nechat ujít. Pokud však dáváte přednost komornějšímu odpočinku u vody, vydejte se do hotelových bazénů. Vstup do nich je jen pár metrů od recepce a najdete zde 2100 m2 vnitřní a vnější vodní plochy. V roce 2018 byly bazény v hotelu Ajda rekonstruovány a výsledek je velmi povedený (viz odkaz rekonstrukce bazénů v Ajdě se povedla na 1*). Přivítá vás příjemně vytopený prostor, šatny s převlékárnami a skříňkami, které si můžete zamknout stejným čipovým náramkem, kterým jste se dostali dovnitř. V tomto prostoru můžete samozřejmě využít i sprchy, toalety či fény.

Z šaten vyjdete přímo do prostoru vnitřního relaxačního bazénu o velmi příjemné teplotě mezi 34 – 36 stupni, s dostatečným prostorem pro plavání, s podvodními tryskami, lavicemi, vodním chrličem, vodním kanálem či protiproudem. Bazén je obklopen řadou lehátek či lavic k odpočinku a odložení ručníků a županů a najdete zde i vodní bar k občerstvení. Pokud si chcete v klidu zdřímnout, najdete po absolvování několika schodů i oddělený tichý prostor s lehátky či komfortními zavěšenými koši. Pokud dáváte přednost koupání pod širým nebem, není problém. Z vnitřního prostoru lze snadno proplavat do bazénu venkovního. Ten má kruhový tvar, teplotu okolo 32 – 33 stupňů a uprostřed něj najdete i sedací bazén s „černou“ termální vodou (teplota 37 - 38 stupňů). S venkovním bazénem sousedí dětský bazén se skluzavkou určený pro teplejší dny. Rovněž venkovní areál je vybaven lehátky k posezení.

Máte vody stále málo?  Ještě jste se dost nezahřáli? Venku už udeřilo chladnější počasí? Nezoufejte. V areálu najdete i oddělený krytý prostor s „černou“, opravdu velmi teplou vodou (minimálně 38 stupňů). Usaďte se ve velké nerezové kádi nebo v sousedních vířivkách a skrz prosklené stěny se kochejte okolím hotelu s golfovým hřištěm. Vsadím se, že nebudete chtít už nikam spěchat.  Všechny bazény s výjimkou venkovního dětského bazénu jsou samozřejmě naplněny termální vodou.

Jste příznivci saunování? I pro vás máme dobrou zprávu. S bazény těsně sousedí prostor s finskými saunami, ochlazovací zónou uvnitř i na terase a odpočívárnou. I tato část prošla velmi zdařilou rekonstrukcí a i sem máte vstup v ceně pobytu v hotelu.

Od 14.hodiny máte přístupný svůj hotelový pokoj. Dostanete se do něj buď po širokém točitém schodišti, nebo samozřejmě výtahy. Nezapomeňte předtím zvednout zrak a podívat se vzhůru. Určitě vás ohromí vysoký prostor obehnaný mramorovými terasami plnými živých květin, s vytesaným názvem hotelu Ajda v různých světových jazycích. Pokoje se odemykají čipovým náramkem, kterým se dostáváte i do bazénů. A co najdete uvnitř?

Vybavení ve všech všech pokojích

Manželské nebo oddělené postele, minibar, TV se satelitními programy, telefon s přímou volbou, vana nebo sprchový kout a toaleta v koupelně, fén, ručníky, osušky a toaletní potřeby. V pokoji najdete klimatizaci a ve skříni vás bude čekat i pohodlný župan a papuče.

V některých  pokojích je navíc možnost přistýlky v podobě pohodlné pohovky. Abyste i na pokoji věděli, že jste v hotelu Ajda, najdete v postelích polštáře naplněné pohankovými slupkami.

Vyhládlo vám? Pak ven z peřin a šup zpátky dolů. V hotelové restauraci se podávají bohaté večeře a snídaně formou bufetových stolů. Nejen, že se zde bohatě a chutně najíte v pěkném prostředí, ale i zde můžete pokračovat v poznávacích, tentokrát gastronomických aktivitách. Slovinská kuchyně je známá svou pestrostí a nasála do sebe během historie i spoustu vlivů kuchyně rakouské, maďarské či italské. V hotelu rovněž nepřehlédnete, že se nacházíte v zemědělské a vinařské oblasti a že slovinští kuchaři s hrdostí zde vypěstované potraviny zpracovávají a servírují. Na stolech tak najdete kromě běžně nabízených pokrmů řadu specialit místní kuchyně, jako je proslavený dýňový olej u salátového baru, domácí tlačenka, paštika, škvarková pomazánka či pohankové palačinky k snídani, výborně upravená pečená či grilovaná masa a ryby a zcela typické přílohy, jako jsou ajda (vařená pohanka), ajdovi štrukli či ajdovi žganci (pohankové knedlíky na různé způsoby), a nejpozději v tuto chvíli vám dojde, že hotel se jmenuje podle pohanky – velmi ceněné a významné slovinské zemědělské plodiny.

Zpět na Informujeme

Termální bazény v hotelu Ajda 4*

Zpět na Informujeme

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789