Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodCestovní kancelářInformujemePivní fontána v městečku Žalec aneb na pivko cestou k Jadranu

Pivní fontána v městečku Žalec aneb na pivko cestou k Jadranu

Máte-li rádi cestou na dovolenou či z dovolené krátkou zastávku nebo si jen chcete vyrazit na výlet z některého slovinského místa, doporučujeme vám městečko Žalec. Toto městečko se nachází v blízkosti hlavního dálničního tahu ve Slovinsku, a to Maribor - Ljubljana. Žalec se nachází v oblasti Dolního Savinjska a je největší chmelařskou oblasti ve Slovinsku. Díky tomuto zeleném zlatu a dlouholeté tradici chmelařství, vybudovali v místním parku, vedle hlavní ulice a dominantního kostela, PIVNÍ FONTÁNU – ZELENÉ ZLATO. Tato fontána byla poprvé otevřená 6.9.2016 a za první dva měsíce ji navštívilo 36.000 návštěvníků.

Městečko Žalec a jeho pivní fontánu jsme se zvědavostí navštívili i my. Neuměli jsme si představit, jak může taková rarita fungovat. Pokud si i vy myslíte, že z kašny s fontánou tryská proud piva, jste na velkém omylu. Žalecká pivní fontána je jakýsi nerezový šnek s 6 malými pivními pípami, kde si návštěvníci sami čepují pivo do zakoupených kryglíků. Sedmá pípa je s vodou, aby si každý po ochutnávce mohl svůj kryglík opláchnout.

Pivo v pípách se zde každý měsíc částečně obměňuje, a to proto, aby měl návštěvník důvod zase se sem někdy vrátit. Na pokladně si zakoupíte kryglík za 8 Eur/ 6 x 0,1 dl piva nebo za 10 Eur/10 x 0,1 dl piva. Každý kryglík je zespodu označený čipem, a tak fontána přesně rozezná kolik druhů piva má návštěvníkovi natočit.

Mohli jsme ochutnat světlá i černá piva různých chutí a dokonce i pivo zelené, přestože jsme neslavili svátek sv. Patrika. Ochutnávání pivních moků v krásném malém parčíku s lavičkami pod korunami stromů přilákalo vedle naší výpravy další turisty, s nimiž jsme si porovnávali dojmy z tohoto  zážitku. A byl to zážitek skutečně jedinečný. Samozřejmě nás překvapilo, že na podobný nápad zatím nepřišel žádný český pivovar. Inspiraci najdou v malém slovinském městečku Žalec.

 

Více na: https://www.beerfountain.eu/sl/

Zpět na Informujeme

Pivní fontána Žalec

Stránky:  1 2  

Stránky:  1 2  

Zpět na Informujeme

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717