Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodCestovní kancelářInformujemeZájezd za sluncem, mořem a vínem

Zájezd za sluncem, mořem a vínem

6.5. jsme se s klienty vydali na 790 km dlouho cestu do slunečné a růžemi provoněné Portorože. Naše první zastávka byla v malém rybářském městečku Izola. Bylo příjemné se opět po roce ovlažit v moři a zacítit všudypřítomnou vůni borovice. Úzkými uličkami plné galerií a obchůdků s cetkami jsme se prodrali až ke kostelu sv. Maura, odtud pak přímo na pobřeží na šálek dobré kávy.

Pravý relax nás však čekal v hotelu Riviera v Portoroži, kde jsme byli po následující 3 noci ubytováni. Co víc si člověk může přát, útulný pokoj s výhledem na moře, výtečné snídaně i večeře, velice milí a ochotný personál, termální bazény a bazén na střeše hotelu byla už jen třešnička na dortu.

Za rájem nemusí člověk jezdit do exotiky, stačí do Portorože, kde naleznete velké množství luxusních hotelů a obchůdků, bělostné pláže, průzračné moře, bary na pláži, které nabízejí barevná pitíčka s paraplíčky, a na každém rohu přímo lahodná zmrzlina. To je prostě ten správný relax. Pokud chcete trochu toho adrenalinu a máte rádi hazard, určitě si vyberete z velké nabídky kasín.

Nesmělo chybět ani trochu toho poznávání, a tak jsme se vydali pěšky do vedlejšího městečka Piran – historický klenot slovinského pobřeží. Z náměstí slavného houslového virtuosa Tartiniho jsme se vyškrábali až nahoru k městským hradbám, odkud se nám naskytl krásný výhled na okolí i na Piran ležící přímo pod námi. Neopomenuli jsme se na chvíli posadit a schovat se pod slunečníkem na náměstí 1. máje se sklenkou Malvazije, tradičního slovinského bílého vína. Putování jsme zakončili symbolicky u majáku Punta, který tak jako kdysi naváděl lodě do přístavu, tak nás navede na cestu domů.

Zpět na Informujeme

Portorož, Piran, Koper

Zpět na Informujeme

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717