Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodZájezdy a dovolenéPodle oblastiBled

Zájezdy a dovolené - oblast Bled

Lázeňská tradice městečka Bled (6000 obyvatel), ležícího v nadmořské výšce kolem 500 metrů, pochází z dob rakouského panství (od roku 1803). V roce 1858 vybudoval švýcarský lékař Arnold Rikli, který se zabýval přírodními lékařskými metodami, u Bledského jezera první lázeňský hotel, a položil tak základy zdejších klimatických lázní. Dnes sem přijíždějí četní hosté v létě i v zimě a využívají širokou nabídku sportovního vyžití kolem celého jezera. Více o oblasti…

Mapa s rozmístěním hotelů

Filtry

Typ dopravy:
Vzestupně Sestupně

Lyžování - Pokljuka - hotel Center 3*

Termín od: 1.12.2021
Doprava: Vlastní
Místo: Pokljuka
NOVINKA

Kód záj.: CZJ2018

Lyžování - Pokljuka - hotel Center 3*
Cena od:
4 290 Kč / 2 noci
Cena od: 4 290 Kč / 2 noci Pokračovat

Sportovní centrum Pokljuka se nachází na slovinské vysokohorské náhorní plošině Pokljuka, v nadmořské výšce 1350 m, ležící v srdci Julských Alp a Národního parku Triglav. Pokljuka je vzdálená jen 20-25 min jízdy autem od městečka Bled nebo Bohinje, dvou slovinských nejoblíbenějších turistických destinací.

Bled - Hotel Park 4*

Termín: 20.1.2032
Doprava: Vlastní
Místo: Bled
AUTEM

 

Bled - Hotel Park 4*
Cena:
5 960 Kč
Cena: 5 960 Kč Pokračovat

Hotel Park se nachází v centru Bledu, v bezprostřední blízkosti Bledského jezera a centru bledského dění...

Pokljuka - hotel Center 3*

Termín od: 1.12.2021
Doprava: Vlastní
Místo: Bled

Kód záj.: CZJ2018

Pokljuka - hotel Center 3*
Cena od:
6 340 Kč / 3 noci
Cena od: 6 340 Kč / 3 noci Pokračovat

Sportovní centrum Pokljuka se nachází na slovinské vysokohorské náhorní plošině Pokljuka, v nadmořské výšce 1350 m, ležící v srdci Julských Alp a Národního parku Triglav. Pokljuka je vzdálená jen 20-25 min jízdy autem od městečka Bled nebo Bohinje, dvou slovinských nejoblíbenějších turistických destinací.

Poznávací zájezd Slovinsko - Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče

Termín od: 12.5.2022
Doprava: Autobus
Místo: Bled, Zreče, Postojna jeskyně
TO NEJ ZE SLOVINSKA

Kód záj.: CZ15

Poznávací zájezd Slovinsko - Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče
Cena od:
7 199 Kč 6 983 Kč / 3 noci
Cena od: 7 199 Kč 6 983 Kč / 3 noci Pokračovat

Poznávací zájezd do Slovinska, kdy navštívíte Bohinjské jezero, Bled, Postojná jeskyně, Terme Zreče. Pohodový poznávací zájezd, vhodný pro všechny věkové kategorie. Každý den možnost využít termály. Uvidíte největší skvosty Slovinska, ledovcová jezera, krasové jeskyně i staré řemeslné umění..

Rikli Balance Hotel (ex Hotel Golf)

Termín: 20.1.2032
Doprava: Vlastní
Místo: Bled
AUTEM

Kód záj.: CZ251

Rikli Balance Hotel (ex Hotel Golf)
Cena:
7 320 Kč
Cena: 7 320 Kč Pokračovat

Hotel Golf najdeme v samém centru Bledu ukrytý v zeleném objetí vzrostlých starých stromů. Pyšní se úchvatným výhledem na jezero, ostrov, bledský hrad a Julské Alpy. Pro chvíle uvolnění u kávy či koktejlu je hostům k dispozici aperitiv bar, kulinářské zážitky hostům dopřeje jedna ze 3 restaurací. V bohatém odkazu Arnolda Rikliho, který objevil léčivou sílu v přírodě a jedinečných léčivých metodách, pokračuje Wellness centrum Živa, které tyto metody pro dnešního člověka vylepšilo moderními přístupy a technikami. V moderně vybaveném centru zdraví, krásy a relaxace objevíte termální bazény rozprostírající se na ploše 380 m2 a pyšnící se nezapomenutelným výhledem na panorama bledského jezera. Tělesné a duševní zdraví a krásu si osvěžíte ve světě saun a pokladnici zkrášlovací a relaxační péče.
Vkusně zařízené pokoje Vám nabídnou veškeré potřebné pohodlí bez ohledu na to, zda zde budete na obchodním jednání či oddechové dovolené. Zvláštností jsou rohové apartmány s velkými terasami, mezi nimiž se vyjímají dva špičkově zařízené obchodní apartmány.

Bled - Hotel Ribno 3*

Termín od: 9.1.2022
Doprava: Vlastní
Místo: Bled
NA BLEDU

Kód záj.: CZ261

Bled - Hotel Ribno 3*
Cena od:
8 420 Kč / 2 noci
Cena od: 8 420 Kč / 2 noci Pokračovat

Hotel Ribno 3* se nachází v Ribně, 2 km od jezera Bled. Idylická vesnička, dle které získal hotel své jméno. Jeho poloha na okraji smrkového lesa a ptačí zpěv potěší všechny, kteří touží po klidu a relaxaci v těsném kontaktu s přírodou. Hotel je ideálním výchozím bodem pro pěší turistiku a cykloturistiku, rybaření, adrenalinové zážitky a další sportovní výzvy v okolí.
Příjemné posezení v restauraci s vyhlídkovou terasou a trávník vedle hotelu lákají k ochutnávce kulinářských pochoutek, příjemnému setkání při příležitosti rodinného oběda, výročí, pikniku, nebo dokonce svatební hostiny.

Díky odlehlosti od shonu a pozitivní energii, která obklopuje návštěvníky, hotel Ribno je také oblíbeným místem pro školení, semináře, obchodní jednání a teambuildingy.

Hotel Ribno má 58 pokojů a tři apartmá. Každý hotelový pokoj je vybaven kabelovou TV, telefonem, minibarem, koupelnou s vanou nebo sprchou. Většina pokojů má také balkon nebo terasu. Dětská postýlka nebo přistýlka může být umístěna ve standardních pokojích. Hotelové apartmá jsou vhodné až pro rodiny čtyř hostů, které potřebují více prostoru. Celý hotel je krytý bezdrátovým připojením na internet, které obzvlášť potěší naše obchodní hosty.

Nově se hotel účastní projektu Zero Waste.

GLAMPING - Garden Village Bled

Termín od: 1.4.2022
LUXUSNÍ KEMPOVÁNÍ

Kód záj.: G001

GLAMPING - Garden Village Bled
Cena od:
9 320 Kč / 3 noci
Cena od: 9 320 Kč / 3 noci Pokračovat

V atraktivní lokalitě, nedaleko jezera Bled, a přitom přímo uprostřed zeleného lesa, poblíž průzračné řeky Sávy je umístěno několik dřevěných domečků. Jsou schované mezi voňavými smrčky, byly postaveny slovinskými řemeslníky a to ze dřeva, které pochází jak jinak než ze Slovinska. Útulný interiér, privátní vířivka, sauna, nebo masážní salón umístěný uprostřed přírody nabízející výhled do okolní krajiny, to vše dodává ubytování jistý nadstandard. V těsné blízkosti je situován jeden z renomovaných slovinských hotelů, hotel Ribno, s bohatou historií. Pokrmy založené na slovinské kuchyni, mohou být naservírovány v piknikovém koši přímo do domu, nebo si je hosté mohou vychutnat v hotelové restauraci.
Doporučení pro všechny návštěvníky – buďte jako Slovinec, zdolávejte slovinské pohoří, prohlédněte si krajinu ze hřbetu koně, ochutnejte místní specialitu kremschnit, nebo doplujte loďkou na jediný slovinský ostrov – Bled. Feel Slovenia!!

Informace o oblasti

Lázeňská tradice městečka Bled (6000 obyvatel), ležícího v nadmořské výšce kolem 500 metrů, pochází z dob rakouského panství (od roku 1803). V roce 1858 vybudoval švýcarský lékař Arnold Rikli, který se zabýval přírodními lékařskými metodami, u Bledského jezera první lázeňský hotel, a položil tak základy zdejších klimatických lázní. Dnes sem přijíždějí četní hosté v létě i v zimě a využívají širokou nabídku sportovního vyžití kolem celého jezera.

Není pochyb o tom, že jezerní středisko Bled má vše potřebné k tomu, aby se zdejší dovolená zařadila k těm nezapomenutelným – klidné jezero s romantickým ostrovem, pohádkový hrad vysoko nad ním, a v pozadí zasněžené vrcholy hor. Jako takové určitě stojí za návštěvu, kterou zpříjemní i to, že v rámci turistického ruchu je zde od každého něco. V létě je jezero, ohřívané horkými prameny až na 20 °C, centrem celé řady vodních sportů – hlavně se tu konají veslařské závody – , zatímco v zimě se hladina mění na obrovské kluziště.

Od autobusového nádraží v Bledu vyjdete po pěšině až k hradu Bled (denně: duben-říjen 8:00–19:00, listopad-březen 9:00–16:00), který dnes slouží jako drahá restaurace s krásným výhledem a velice obyčejným muzeem, jehož jediným překvapením je kaplička ze 16. Století.

Přes den jezdí od Park Hotelu pod hradem gondoly směrem k západnímu břehu jezera a bez přestávky vozí turisty na malebný ostrov a zpět. Abyste nemuseli na spojení dlouho čekat, budete si muset přivstat nebo si v přístavišti gondol pronajmout vlastní loď. Ozdobou ostrova je kostel Sv. Marika Božja s barokní výzdobou. Pod současnou stavbou se nacházejí pozůstatky dřívějších hrobů a pod severní kaplí dokonce zbytky chrámu z doby před příchodem Římanů. V létě je možné si na ostrov ze západního břehu doplavat, ale nezapomeňte si sebou vzít nepromokavá batůžek s lehkým oblečením, aby vás pustili do kostela. V zimě se na ostrov chodí pěšky nebo jezdí na bruslích.

Největší zajímavostí odlehlých kopců je soutěska Vintgar ( polovina května-září denně 8:00–19:00), která se nachází 5 kilometrů severně od města. Abyste se k ní dostali, vydejte se z Bledu na severozápad po silnici Vintgar a na okraji města odbočte vpravo směrem k vesnicím Gmajna a Zasip. Přes Zasip půjdete do kopce až ke kapli sv. Katariny ( kde si můžete vychutnat překrásný výhled zpět na jezero), načež se vydáte stezkou přes les ke vstupu do soutěsky. Pokud je to na vás příliš náročné, sedněte na autobus od Hotelu Jelovica a k soutěsce se prostě nechte dovést (jen od poloviny června do září).

Bled a okolí

Bledské jezero

Bledské jezero je hlavní turistickou atrakcí regionu. Je obklopeno Julskými Alpami, které zde dosahují až 1900 m. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s malebným kostelíkem. Na ostrov se lze dostat bu´d na vypůjčené loďce, která stojí zhruba 5 a10 eur nebo využít služeb převozníka za 12 eur.

Bledský hrad

Je to nejstarším hradem ve Slovinsku. Hrad se tyčí na strmé skále ve výši 130 m nad hladinou ledovcového Bledského jezera. Je z něj skvělý výhled na město, jezero i okolní hory. Hradby Bledského hradu jsou románské a samotný hrad je postaven v renesančním stylu. Můžete zde spatřit expozici o výrobě nábytku, odívání nebo keltské a římské mince. Na hradě se nachází tiskařská dílna, zámecký sklep s vínem, kaple s freskami, bylinková galerie a také restaurace. Vstupné do hradu je 7 eur.

Vintgar

Je vesnička v blízkosti Bledského jezera, od níž vede soutěska plná vodopádů a žebříků. Do Vintgaru jezdí z Bledu autobus. Je to největší turistická atrakce oblasti a je součástí Triglavského národního parku. Soutěska je dlouhá asi 6 km a roklina hluboká asi 150 m. Při procházce po dřevěných chodnících můžete obdivovat strmá skaliska točité soutěsky nebo sledovat řeku, která místy tvoří soustavy malých vodopádů a peřejí. Na konci stezky je cesta završena 16 metrů vysokým vodopádem Šum. Je to největší slovinským říční vodopád. Vzhledem ke konkrétním klimatu a mikro podmínek humanitární soutěska představuje domov pro četné druhy rostlin, které se liší od charakteristik vegetace na okolí.

Bohinjské jezero

Bohinjské jezero se nachází zhruba 50 km západně od Bledského jezera a je největším jezerem Slovinska. Kolem jezera se dají dělat nádherné výlety ať už pěší nebo cyklistické. Zajímavý je vodopád Savica, ke kterému je to asi 5 km jihoozápadně od jezera. Platí se sem však vstupné. Na druhé straně vede od Bohinjského jezera lanovka, která vás vyveze přímo do hor, odkud se dělají skvělé pěší tůry.

Triglavski národní park

Je jediným národním parkem ve Slovinsku a rozkládá se v okolí nejvyšší Slovinské hory Triglav 2864 m. V parku převládá alpská květena, hojně se zde vyskytují kamzíci a srnci, zřídka i kozorozi, vlci a medvědi. Tůry v Triglavském národním parku jsou určeny jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Stejně jako v celých Julských Alpách i na území parku zcela převládají vápence, které vznikly usazováním před 200 miliony lety. Na některých místech jsou vápence tvořeny velmi silnými vrstvami, které můžeme spatřit např. na severní stěně Triglavu, zpravidla však mají nevrstvený charakter. Většina vodních toků se vlévá do Soči a Sávy Dolinky. Národní park o velikosti 2000 ha byl vyhlášen roku 1961 a o dvacet let později byl rozšířen na současnou velikost.

Hrad Kamen

Malebný hrad, nacházející se asi 20 km východně od Bledu. Hrad sloužil jako strážní hrad. V 18. Století hrad přestal sloužit jako sídlo a část materiálu z něj bylo použito ke stavbě nových domů. Z hradu se tak stala zřícenina ale ve 20. stol. byl částečně opraven a zpřístupněn pro turisty.

Radovljica

Je pěkné městečko asi 7 km asi od Bledu. Nachází se zde historické gotické a renesanční domy tyrolského tipu s pěknou sgrafitovou výzdobou nebo gotický kostel sv. Petra. Staré Město Radovljica je jedním z nejlépe dochovaných městských struktur ve Slovinsku s domech pocházejících ze 15. a 16. století. Okouzlující staré město strhuje s jeho polohou na vrcholku přírodního ostrohu, s pestrým výběrem autenticky zachovalé architektury, stejně jako muzea, galerie a další atrakce. Město se nachází na jižním svahu Karawanky pohoří na soutoku řek Sava DolinkaSávy Bohinjka, obou horních toků řeky Sávy.

Další kategorie

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789