Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

ÚvodCestovní kancelářInformujeme

Informujeme

Prekmurska Gibanica

Prekmurska Gibanica

Gibanica je sladký koláč připravený z listového těsta, plněný tvarohem, mákem, vlašskými ořechy a jablkem. Je neodmyslitelně spojen s regionem Prekmurje. Tato slovinská pochoutka má ochrannou známku EU.

Pokračování...

Dýňový olej - zelený zázrak

Dýňový olej - zelený zázrak

Dýňový olej je kulinářská specialita, která se vyrábí lisováním semínek dýně.Tento olej má tmavě zelenou až černou barvu, proto se mu také někdy říká černý olej. Vyhlášený je například v Rakousku, Slovinsku a Chorvatsku.Nejvíce dýní se pěstuje v oblasti Prekmurje

Pokračování...

Slovinsko - "země mnoha tváří"

Slovinsko -

Slovinsko je sice malá země, ale je velmi rozmanitá. Najdete zde kousek moře a písečné pláže, Julské Alpy a moderní lyžařská střediska, ledovcová jezera Bled a Bohinjské, jeskynní systémy a Postojna, krásná historická města a památky jako Predjamski hrad, úrodné nížiny a termální lázně, nebo jeden z nejznámějších hřebčínů, který založili Habsburkové a cvičí se zde krásní bílí koně „Lipicáni“. Prostě země, kde najdete vše.

Pokračování...

Glamping? Luxusní kempování 21.století!

Glamping? Luxusní kempování 21.století!

Co je Glamping? Nový výraz pro ještě novější způsob trávení Vaší dovolené – luxusní kempování. Zapomeňte na zatuchlý stan, neforemný spací pytel, bolavá záda a promrzlé nohy. Celosvětovým trendem jsou nyní malé, přesto útulné a přepychově vybavené příbytky. A je z čeho vybírat, můžete zvolit jurtu, týpí (též teepee či tee-pee), obytný karavan nebo přívěs, domeček v korunách stromů, či chatku. Ideální pro ty, co požadují komfortní ubytování, ale přitom chtějí zůstat ve spojení s přírodou.

Slovo „glamping“ poprvé zaznělo ve Velké Británii v roce 2005, nicméně jeho historie sahá až do 16. století, kdy skotského vévodu z Athollu poctil svou návštěvou skotský král Jakub V. (otec královny Marie Stuartovny) se svou matkou. Vévoda mu chtěl dopřát hezký zážitek z návštěvy tohoto malebného kraje, a tak nechal postavit přímo uprostřed skotské vysočiny (známé jako Highlands) přepychový stan, který vybavil svým vlastním nábytkem.

Pokračování...

QR MAGAZÍN DOPORUČUJE SLOVINSKO PRO VAŠI DOVOLENOU!

QR MAGAZÍN DOPORUČUJE SLOVINSKO PRO VAŠI DOVOLENOU!

SLOVINSKO - ZEMĚ MNOHA TVÁŘÍ

V našem seriálu o cestování se tentokráte zaměříme na Slovinsko. Zemi, která je od nás jen několik hodin cesty autem či autobusem a přeci je pro mnohé z nás velkou neznámou. Slovinsko nám představí paní Markéta Šupica, ředitelka cestovní kanceláře RELAX ADRIATIC, s.r.o.

Pokračování...

Holky z Relaxu informují o lyžování na Rogle

Holky z Relaxu informují o lyžování na Rogle

Lyžařský areál sice neleží v Alpách, ale rozhodně nabízí skvělý lyžařský zážitek jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Areál leží asi 17 km od města Zreče, s kterým se spojen pravidelnou linkou skibusů. Skibus jede 5x denně, poslední skibus z Rogly jede v 16:15 (je ale možnost využít i úplně poslední linky, která vozí zaměstnance hotelů a jede v cca 20:00). Cesta do Zrečí (parkoviště hotelu Atrij a Vital) trvá cca 30min.

Pokračování...

Holky z Relaxu informují o lyžování na Krvavci

Holky z Relaxu informují o lyžování na Krvavci

Tak jsme se vrátily zase z lyží ve Slovinsku. Byly jsme na Rogle, a pak i na Krvavci (nachází se 680 km od Ostravy a leží v Savinjsko-kamnických Alpách). Krvavec je neskutečný zážitek, bomba atmosféra a ceny v restauracích na svahu jsou ještě o malinko nižší než na Rogle! Lyžovačka suprová, lyžuje se až ve výšce 1971 m. Středisko se nachází v 1 450 – 1 970 metrech nadmořské výšky a má tři vrcholy – Zvoh, Krvavec a Kržiše. Všude jsou sedačkové lanovky, dokonce i jednosedačka „ala retro“ :-).

Pokračování...

Stránky:   1 2 3 4 5 6  

Máte dotaz? 721 154 494, 604 227 789, 777 147 717